2023

Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž!

Tešíme sa, že sme mohli pomôcť dvom krásnym chlapcom Peťkovi a Andreykovi, aby mohli čisto dýchať. Nemajú to veru ľahké. Vďaka všetkým, ktorí podporili a pomohli pri projekte „Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž!

Mikuláš

Na Mikuláša sme potešili aj detičky v centre. Ich úprimná radosť je nadovšetko.

Fončorďácke komunitné hody

24.11.2023 – Aj tento rok sa uskutočnili Fončorďácke komunitné hody už 11 ročník. Každoročne patria medzi tradičné na inú tému a tento bola ryža. Súčasťou boli ryžové ochutnávky na slano a na sladko, tvorivá dielňa, kde sa z ryžovej múky vyrábali vianočné ozdoby, nechýbala prezentácia o ryži. Vizuálnym spestrením bola výstavka rôznych druhov ryží, ktoré aj v našich obchodoch nájdete, burza rodinných ryžových receptov a výstavka obrazu z ryže od detí MŠ. Tešíme sa, že sme mohli byť partnerom podujatia.

Krok za krokom

4.11.2023 sa uskutočnilo podujatie v parku pod Pamätníkom SNP – Banská Bystrica Krok za krokom 3.ročník športovo – charitatívneho podujatia plné skvelej nálady, športových výkonov, prekonania sa a pomoci druhým. Tentokrát sa športovalo pre Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom SPOSA BB Trasu dlhú vyše 16km si prešli zdatnejší a trasu 400m či 800m si prešli detičky od 3 rokov s rodičmi, babkami, behom, chôdzou, v kočíku … a hlavne s radosťou…. veď sa pomáhalo a aj počasie doprialo.

Večer seniorov

Športiáda seniorov 2023

Podporili sme Športiádu seniorov 2023 v Banskej Bystrici, ktorú organizoval AkSen Regionálne centrum BB.

Detský jarmok

Posledný prázdninový deň, sme boli súčasťou podujatia Detský jarmok, ktorý organizovalo CVČ Havranské. Súčasťou bola akcia Hurá do školy, kde sme rozdali školské pomôcky, potreby, tašky…. Komunitné centrum Fončorda, zabezpečilo tvorivé dielne a krásne aktivitky pre detičky i občerstvenie. Stretla skvelá komunita ľudí, priateľov a susedov. Aj my sme sa zapojili do zbierky, aj vďaka vám a odovzdali školské potreby tam, kam to patrí.

Vatra SNP

Podporili sme podujatia Vatra SNP a súťaž Malý hasič v Rakytovciach, 130.výročie DHZ Badín s a Rozlúčku s prázdninami v Selciach.

Zbierka školských potrieb august

Letný tábor Na parádu

Letný tábor sme si užili aj s OZ Pod krídlami anjelov.

HURÁ PRÁZDNINY – 12.ročník podujatia

Olympiáda detí materských škôl v BB

14.júna sme si nemohli nechať ujsť skvelé športové podujatie pre deti – Olympiádu detí materských škôl v Banskej Bystrici

Mikroregión deťom

Deň rodiny

10.6.2023 – Podporili sme Deň rodiny – deň detí pod taktovkou SČK v Slovenskej Ľupči.

Benefičný koncert „Ruky spoja ruky“

Dňa  26.apríla sme podporili benefičný koncert Ruky spoja ruky, ktorý organizovalo o.z. Milan Štefánik sa niesol v duchu radosti, empatie a priniesol parádny umelecký zážitok ľudom, ktorí to v živote nemajú ľahké.

 

Žiacka chodecká liga 4. kolo 

Štvrté kolo obľúbeného športového podujatia Žiacka chodecká liga sa uskutočnilo 20.4.2023 v športovej hale Strednej športovej školy v Banskej Bystrici.

Zašportovať si prišli deti z 11 základných škôl.

 

16.4. Banskobystrický chodecký míting

Podporili sme 7.ročník podujatia Banskobystrický chodecký míting.

Mesačné prípravy priniesli svoje ovocie. Na 7.ročníku Banskobystrického chodeckého mítingu a Majstrovstvách Slovenska v chôdzi na 20km mužov a žien, juniorov a junioriek na 10km. Padli osobné rekordy, splnené limity, tituly majstrov Slovenska.

Pre ŠK BCF Dukla BB športovci vybojovali 7 zlatých, 6 strieborných a 6 bronzových medailí plus tituly majstrov SR v chôdzi na 10km.

Bolo možné získať hodnotné body do renkingu pre účasť na majstrovstvách sveta v Budapešti. V hre je aj olympijská kvalifikácia a predposledná šanca na plnenie kritérií na ME družstiev v Poděbradoch. Taktiež bolo možné plniť limity na ME v Jeruzaleme. Pretekali aj veteráni, ako aj najmladšie detičky.

 

26.3.2023 Knižný jarmok

Hodiny a dni práce priniesli svoje ovocie. Vďaka všetkým, ktorí sa zapojili a priložili ruku k dielu. 3.ročník projektu Knižný jarmok – dajme knihám druhú šancu mal veľký úspech a podarilo sa vyzbierať 5005,80 eur, ktoré budú použité na realizáciu letného tábora pre deti z rodín s ťažkými životnými situáciami.

 

19.2.2023 Charitatívny bowlingový turnaj

Podporili sme Radvanský charitatívny bowlingový turnaj 1.kolo.

 

 

2022

Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž

16.12.2022
Tobias má 11 rokov, až na jeho telesné postihnutie, je to chlapček ako každý iný, má svoje záľuby, ktoré sú žiaľ obmedzené jeho pohybom. Nakoľko nemáme žiadny vozík, ani žiadne pomôcky na dlhší presun, veľmi by potrebovali špeciálny bicykel, ktorý je finančne nákladný, no pre Tobiasa by to bola sloboda v pohybe. Mohol by s ním chodiť na školské akcie v prírode, mohol by chodiť do mesta, do prírody, a navštevovať rôzne miesta, kam sa nemôže dostať.
ĎAKUJEME, že ste ho prišli podporiť a spolu sme vyzbierali 1 041 €, ktoré mu aspoň málo pomôžu v splnení jeho cieľov.

Krok za krokom

22.10.2022 – pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici sa uskutočnilo športovo charitatívne podujatie Banská Bystrica Krok za krokom. Každý získal medailu a pomohol 3 veľkým bojovníkom Tobiaskovi, Kubkovi a Matúškovi.

Na krídlach anjelov

19.10.2022 Benefičný koncert Na krídlach anjelov pre osoby s handicapom v Žiari nad Hronom, priniesol aj tento rok jedinečný hudobný, tanečný a emočný zážitok. Podujatie organizuje Občianske združenie Milan Štefánik, ktoré organizuje benefičné podujatia po celom Slovensku a prináša radosť ľuďom, ktorí to nemajú v živote ľahké. Ďakujeme že sme mohli byť súčasťou tohto krásneho podujatia.

Halloween party

15.10.2022 Aula Slovenskej zdravotníckej univerzity v Radvani sa preniesla do tajomného sveta strašidiel, čarodejníc, bosoriek, upírov, pavúkov, tekvičiek a rôznych tajomných bytostí.

Charitatívne zbierky pre rodiny s deťmi v hmotnej núdzi

2021

Odovzdanie hračiek pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou 

22.12. 2021 – Erika Karová darovala hračky pred Vianocami pre deti do nemocnice.

Vianoce pre všetky deti

8.12.2021 – Pred Vianocami odovzdala Nadácia Eriky Karovej hračky a oblečenie krízovým centrám a rodinám v núdzi.

Odovzdanie šeku BB Krok za krokom

14.10. v Cikkerovej sieni na mestskej radnici sa uskutočnil poetický večer Ars Poetica Neosoliensis a jeho súčasťou bolo aj odovzdanie symbolického šeku z akcie Banská Bystrica Krok za krokom. Cieľom netradičného športového podujatia s charitatívnym zameraním bolo prejsť v užšom intraviláne Banskú Bystricu a pokúsiť sa v časovom limite do 6 hodín odkráčať celkom 32 km.

Otcom tejto myšlienky a ambasádorom je Miroslav Kapusta, ktorý spolu s hlavnými organizátormi podujatia Erikou Karovou a jej tímom Miroslavou Zvončekovou a Jozefom Hucmanom odovzdali zástupcom občianskeho združenia Svetielko nádeje symbolický šek s krásnou sumou 3 090,45 eur.V Cikkerovej sieni na mestskej radnici sa 14. októbra uskutočnil poetický večer Ars Poetica Neosoliensis a jeho súčasťou bolo aj odovzdanie symbolického šeku z akcie Banská Bystrica Krok za krokom.

2.10.2021 –  Banská Bystrica Krok za krokom

bol názov športovo charitatívneho podujatia v meste pod Urpínom. Zapojili sa  dobrovoľníci, partneri, umelci  moderátorka Anita Fáková. Autorom myšlienky bol Miroslav Kapustova.

Podujatie Banská Bystrica Krok za krokom sa vydarila. Akciu podporili aj umelci  Soňa Hanzl – Kopčanová, Roman Buhovecký, Igor Šimeg,  Libuša Mažgutová, David Bilek, Jozef Mak. Podujatie otvoril viceprimátor Banskej Bystrice Milan Lichý.

14.ročník Žiackej chodeckej ligy

Takmer 60 detí si zmeralo svoje sily v atletickej chôdzi.  Zvládli sme to skvele.

Medzinárodné chodecké preteky Banskobystrický chodecký míting 5. ročník

5. ročník Banskobystrického chodeckého mítingu, opäť na vysokej úrovni s medzinárodnou účasťou. Pretekári z 8 krajín navštívili naše mesto prišli reprezentovať svoje krajiny. Ďakujeme, všetkým, ktorí si v túto horúcu letnú sobotu našli čas a prišli povzbudiť športovcov, ktorí podali skvelé výkony.

Hurá prázdniny 10. ročník

Posledný piatok školského roku patril v Banskej Bystrici všetkým deťom, no nielen im. Jubilejný 10. ročník podujatia Hurá prázdniny oslávili všetci bez rozdielu veku.

 Knižný jarmok

Banská Bystrica Bez predsudkov (BBB) je charitatívna predajná výstava literárnych diel organizovaná na pomoc pri podpore vzdelávania a osamostatnenia pacientov s diagnostikovanou pervazívnou vývojovou poruchou – Autizmom (SPOSA BB). Krásne charitatívne podujatie spojené s knižnou burzou. ĎAKUJEME všetkým, ktorí pripojili ruku k dielu, dobrovoľníkom, umelcom (Dagmar Rostandt, Soňa Kopčanová, David Bílek, Tomáš Valíček, Jozef Mak, Libuša Mažgútová, Miroslav Kapusta), darcom a kupujúcim, ktorí sa zapojili do akcie a vystáli si rad v horúcom počasí. Ďakujeme,že ste dali knihám druhú šancu. Ďakujeme partnerom za pomoc pri zbere knižiek Zoom café, EK – Promotion, Cartel. Taktiež ďakujeme partnerom A.Z. GASTSRO, in Taxi, CBS, Zeppter, Tupperwear, Finančná správa, MC Donald, Donovalkovo, reštaurácia Ancora, Obec Nemce, BCF, Ruvirex, le mia mar beauty, Smartfood, World Gastro office a ďalším. Ozvučenie zabezpečoval Peter Gazarek. Mediálny partner banskobystrické rádio BB FM. Výťažok z podujatia z predaja kníh poputoval pre SPOSA BB. Spolu sme dali novú šancu, deťom, mladých ľuďom i dospelým osobám s autizmom aj inými diagnózami.

2020

Zbierka oblečenia a hračiek

„VIANOCE PRE VŠETKY DETI“ ďakujeme, že pomáhate s nami

Do zbierky sa zapojilo viac ako 300 rodín s celého Slovenska a spolu sme urobili radosť viac ako 1500 deťom v krízových centrách, detských domovoch alebo a v rodinách v hmotnej núdzi.

Ďakujeme rodinám Balážová, Camberová, Čierna, Grigerová, Hanzelová, Hollá, Hucmanová, Chramcová, Daubnerová, Janšová, Kaderová, Kalinová, Kazarová, Klimčíková, Kopková, Kopzová, Krupčíková, Lipovská, Lomenčíková, Lučanská, Luptáková, Medzedzká, Michalová, Nováková, Perndorfová, Petrová, Plavčanová, Podhájecká, Podhorská, Romanaková, Szabóová, Šálková, Šerfeziová, Sauková, Sihelská, Šatková,Škvarková, Špirengová, Turcerová, Ťažká, Vranová, Borgulová, Brunczviková, Bukovcová, Čagáneková, Fukasová, Jantová, Ľachká, Malastová, Mihalovičová, Molčánová, Shaucherová, Švantnerová, Veverková, Vráblová, Zboroňová, Bernáth, Bábelová, Bencová, Brišova, Briššáková, Budzeľová, Csémiová, Dusová, Doležalová, Domavatzká, Dvorská, Flaková, Guldanová, Gladišová, Gurínová, Hukelová, Hudecová, Hoštáková, Irikovská, Jendrášková, Juríková, Kavická, Királyová, Kardošová, Komová, Kováčiková, Laufové Karolína a Mirka, Mačugová, Madleňáková, Mračková, Novarová, Oprendeková, Ottmarová, Pančíková, Pavlovičová, Petrišinová, Petrezsélyová, Pepuchová, Pšenicová, Rázgová, Řezníčková, Sakaliková, Sabóová, Sabo, Števanková, Tišlianová, Varga, Veverková, Žbirková, Žideková, Barčiaková, Belková, Bočkatová, Borsodiová, Petrášová, Hľadajová, Ušiaková, Pančíková, Veselovská, Kováčová, Chromiaková, Šebešová, Kollárová, Sarová, Balková, Bridíková, Hudecová, Žbirková , Palicová, Hľadajová, Chovanová, Kapustová, Krčmáriková, Lietancová, Makarová, Petrášová, Števková, Rapčanová, Vigašská, Sihelská, Antalová, Antošová, Beáta a Martin Bernátovci, Belková, Borsodiová, Danielisová, Dobiášová, Giertlová, Habrúnovci, Haneková, Ilavská, Jakušová, Kameschová, Koštialová, Kupcová, Krištáková, Kypeťová, Libová, Melicherčíková, Miková, Núdziková, Paučová, Perďochová, Rodrigez, Sklešíková, Spáčová, Stopková,Šimoniová, Šípková, Šlosárová, Šošovkovci, Teicherová, Ubertášová, Uhrinová, Uhríková, Valjanovičová, Wagnerová, Zeleňanská, Schmidtová, Kozáková, Oravcová, Pacolová, Šišková, Kotúľová, Kováčová, Mettler, Stopková organizáciám a spoločnostiam – Materská škola Krupina, ZŠ s MŠ Radlinského Dolný Kubín, ZŠ Staré Hory, Montessori Dúhovka, LS AUTO DETAILING z Brezna, Pokrok OZ Liptovský Mikuláš.

Ďakujeme všetkým dobrovoľnílkom, ktorí mi pomohli spríjemniť deťom tieto sviatky a venovali svoj čas, ktorý je v tejto dobe naozaj vzácny a nie každý je ochotný ho venovať pre druhých. Ďakujem Zuzane, Martine, Soničke, Martine, Michalom, Palimu, Evke, mojim detičkám Klaudii a Lukáškovi a v neposlednom rade manželovi. Je skvelé mať niekoho, kto vás podporuje aj v takýchto projektoch.

Žiacka chodecká liga 1.kolo

V meste pod Urpínom odštartoval na športovom areáli v ZŠ s MŠ Radvanská v Banskej Bystrici vo štvrtok (24.9.) už XIV. ročník Žiackej chodeckej ligy – päť kolovej  súťaži v atletickej chôdzi základných škôl. Zúčastnilo sa takmer 60 detí z 11 základných škôl nielen z Banskej Bystrice, ale aj z  Beňuša, Žiaru nad Hronom, Sv. Borského Jura,  Slovenskej Ľupče a Zvolena. Podporili sme toto športové podujatie.

Nákup školských potrieb

Nadácia Eriky Karovej pomáha rodinkám kúpou školských potrieb na začiatku školského roka. Pomáhať je radosť!

.

 

Zbierka oblečenia, hračiek a školských potrieb

Zbierka oblečenia a hračiek počas celého roka. Sme radi, že nás je stále viac a viac. Ďakujeme Martine Šmoldasovej, Beáte Homolovej, pani Vrabcovej, Kozákovej, Janke Vigašovej, Mettlerovej, Pôbišovej a pani Boháčikovej.

Finále žiackej chodeckej ligy

18.6.2020 sme podporili  športové podujatie Žiacka chodecká liga a Finále – pretekov v atletickej chôdzi. Podpora športu je pre nás dôležitá. Pomáhať je radosť.

Ochranné rúška

Podporili sme krízové centrá a ľudí v núdzi ochrannými rúškami aj nákupmi pre seniorov.

Detský karneval

V magický dátum 22.02.2020 sa uskutočnil Detský karneval v Handlovej na ktorý prišli stovky nádherných pestrofarebných masiek. Nechýbali princezné, piráti,zvieratká, víly a mnoho krásnych masiek a dokonca i rodinky v maskách. Tešíme sa, že sme aj do tohto malebného mestečka priniesli radosť, úsmev a krásne popoludnie o čom svedčili nielen úsmev detí, ale aj rodičov i starých rodičov. Ďakujeme všetkým za účasť a už teraz sa tešíme o rok.

LÁSKAvosť v komunite

Kto láskou nešetrí, tomu najviac chutí.  Aj tento rok sme sa zúčastnili  na komunitnom podujatí 14. februára v Komunitnom centre Fončorda.

2019

„Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž“

V predvianočnom čase sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici  organizovalo viacero charitatívnych podujatí, na ktorých sa  podával najmä voňavý vianočný punč. Nadácia Eriky Karovej organizovala už tretí rok charitatívny punč pod názvom „Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž“ výťažok bol venované Viktórii, ktorá potrebuje finančné prostriedky na liečbu, rehabilitačné cvičenia a terapie.

Na krídlach Anjelov 

Benefičný koncert Na krídlach Anjelov 16. októbra potešil opäť mnoho srdiečok. Výborná nálada, skvelé vystúpenia, radosť z maličkostí, jednoducho bez bariér! Tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou a pomôcť na tomto skvelom podujatí.

Fubaby ocenenie

Tešíme sa , že som mohli byť súčasťou jedinečného festivalu FUBABY. Ďakujeme organizátorom, že už 8 rokov organizujú toto skvelé podujatie v našom krásnom meste. Ďakovný list pre našu šéfku.

Žiacka chodecká liga

XIII. ročník Žiackej chodeckej ligy odštartoval 1. kolom vo štvrtok 10.10. na ihrisku pri ZŠ s MŠ Radvanská. Zapojilo sa takmer 100 žiakov a 13 základných škôl. Nechýbali základné školy okrem banskobystrických aj zo Žiaru nad Hronom, Beňuša, Slovenskej Ľupče z Borského Sv. Jura. V bodovaní škôl po prvom kole vedie ZŠ Radvanská , pred ZŠ JGT Gaštanová a MŠK Žiar nad Hronom. Súčasťou podujatia bola aj autogramiáda a beseda s olympionikmi Matekom Matuszekom -judo a Martinou Halinárovou. Cenu za najlepší výkon kola obdržal Jakub Bátovský za výkon na 1000m 3:57,91. Podporujeme mladé talenty.

Radvanský deň

1.9.2019 Deň ústavy SR sme si v Radvani uctili podujatím Radvanský deň. Počasie prialo a spolu nielen s Radvančami sme strávili krásny deň plný kultúrnych zážitkov.

Vatra SNP v Rakytovciach

31.8.2019 Podporili sme podujatie súťaž Malý hasič v Rakytovciach.

https://www.facebook.com/erika.karova/videos

 

Detský jarmok a Zbierka školských potrieb

30.08.2019 – V areáli  CVČ Havranské na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici to koncom prázdnin v piatok  žilo detským džavotom. Deti si mohli  vyskúšať rôzne atrakcie,  vyšantiť sa na skákacom hrade, vyskúšať si športové aktivity a  doniesť, či odniesť si niečo z netradičnej burzy školských potrieb. Nechýbal tvoriví stánok,  z ktorého si každý odniesol malý, vlastnoručne vyrobený darček, obľúbená palacinkáreň či stánok KC Fončorda v ktorom pomáhali aj dobrovoľníci. Nechýbalo zdobenie perníkov, maľovanie na tvár, detské pesničky a výborná nálada. Zapojili sme sa aj do  zbierky školských potrieb a hračiek. Vyzbierané  zbieralo už počas letných prázdnin.  Cieľom zbierky je pomôcť rodinám zo sociálne slabších pomerov, ktoré si na detský jarmok  prišli vyzdvihnúť veci. Školské tašky, peračníky, zošity, knihy, pravítka, kufríky, vrecká  školské  potešili ďalších.

Bubble day

V piatok 23.8. sme podporili podujatie Bubble Day 2019 v komunitnom centre na Fončorde, kde sa poriadne zabávalo a bublinkovalo.  Vyše stovka rodičov a detí sa bavila v kreatívnej dielni, nechýbalo  čítanie rozprávok  deťom,  mega bubliny od dua Klaunov Saule,  vystúpenie parkouristov Slovak Freerun Family, najmenších potešilo maľovanie na tvár, vystúpenie cirkusovej školy i workshop s náradím zo zázračného cirkusového kufríka.

Detský letný tábor „NA PARÁDU“

V termíne od 22.-26.7.2019 sme podporili detský letný pobytový tábor v Ľubietovej na Parádu. Tábora sa zúčastnilo vyše 40 detí, aj z detských domovov a krízových centier. Prispeli sme na ceny, športové pomôcky a sladkosti pre deti.  Pomohli sme s dopravou detí na výlety, ako aj cenami na súťaže.

 Hurá prázdniny 2019

22.6.2019 – Predposledná sobota školského roku patrila v Banskej Bystrici všetkým, ktorí mali chuť zábavne prežiť príchod blížiaceho sa konca školského roka. Aj tento rok sa na podujatí výrazne podieľalo OZ Erika Karová. V našom stánku boli pre deti pripravené rôzne zábavné atrakcie zamerané na rozvoj kognitívnych schopností a tvorivosti. Za aktivitu, ktorú u nás deti absolvovali ich neminula pečiatka do zbierky k vytúženej medaily, sladkosti a drobné prekvapenia.

Zbierka oblečenia pre sociálne slabšie rodiny v meste Handlová

18.6.2019 – OZ Erika karová odovzdalo zbierku oblečenia, ktorú zorganizovalo pre sociálne slabšie rodiny žijúce v meste Handlová. Sme radi, že môžeme vďaka dobrým ľuďom celoročne pomáhať rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi.

FUBABY 2019

17.6.2019 – Počas týždňa plného koncertov, kvalitného umenia rôznych druhov, prehliadky vychádzajúcich talentov a zábavy bolo OZ Erika Karová súčasťou už 8. ročníka festivalu dizajnu a umenia pod známym názvom FUBABY. Sme radi, že sme mohli opäť podporiť toto multi žánrové podujatie a prispieť k spokojnosti náročných divákov, ktorí si už na vysokú kvalitu podujatia počas uplynulých ročníkov stihli zvyknúť.

Naučme deti športovať

16.6.2019 – OZ Erika Karová podporilo charitatívne podujatie Naučme deti športovať, kde spolu s vrcholovými športovcami okrem šírenia povedomia benefitov rôznych druhov športu na telesný a duševný vývoj detí prostredníctvom detskej atletiky, priložili ruku k zbierke účastníkov podujatia vo výške 12 083,80 eur, ktorá bola  venovaná občianskym združeniam NOŽIČKA a PONS.

Dni Rakytoviec a 95. výročie DHZZ

15.6.2019 – OZ Erika Karová podporilo Dni Rakytoviec a 95. výročie DHZZ. Pre deti sme pripravili prekážkovú dráhu z pomôcok detskej atletiky, ktorú sa im oplatilo prejsť a odniesť si od OZ Erika Karová sladkú odmenu a darčekové predmety. Zvyšok energie mohli deti vyskákať na našom nafukovacom skákacom hrade.

6. ročník – Športiáda seniorov

12.6.2019 – Skvelý športový slniečkový deň v Banskej Bystrici, na ktorom sa zúčastnilo takmer 100 športujúcich. Tešíme sa, že to v Banskej Bystrici žije športom. Sme radi, že sme boli súčasťou krásnej akcie.

Juniáles – Rozprávkový les v Radvani

7.6.2019 – V Radvani to opäť žilo detským smiechom, dobrou náladou a radosťou. Tešíme sa, že sme  aj tento rok mohli byť súčasťou podujatia pre rodiny s deťmi Rozprávkový les. Tento rok skvelá účasť 1700 účastníkov. Vďaka členom občianskej rady sa podarilo vytvoriť krásne podujatie. Veľká vďaka deťom a pani učiteľkám zo ZŠ Radvanská, účinkujúcim, dobrovoľníkom, partnerom. Spolu sa tvoria krásne veci. A samozrejme vďaka Vám za účasť.

Jarné tvorivé dielne

11.4. 2019 – Dnes sme jarne tvorili, zdobili a užili si krásny jarný dník s priateľmi OZ Nožička.

Show your talent

4.4.2019 – Pilotný ročník rozvojového programu Show your talent vyvrcholil slávnostnou konferenciou, na ktorej sa zišli mladí ľudia, učitelia, rodičia a mentori spolu s podnikateľmi, riaditeľmi škôl či neziskovými organizáciami. Záverečná konferencia Show your talent sa uskutočnila na pôde mestského úradu vo Zvolene. Študenti na nej spolu so svojimi učiteľmi prezentovali svoje tímové projekty a zdieľali svoje skúsenosti, ktoré získali počas uplynulých šiestich mesiacov.Spojili sa talenty, skúsenosti, zručnosti, sily, šikovné ruky, nadšenie a energiia. Radi sme podporili túto akciu.

Vysvieťme to na modro

2.4.2019 – V utorok  sme to spolu vysvietili na modro aj v Banskej Bystrici pri stĺpe Panny Márie na námestí. V modrých tričkách sme spoločne zapálili sviečky a aspoň týmto gestom, sme im vyjadrili podporu a aj to, že nie sú sami. Vďaka skvelým komunitám a skvelým ľuďom to v BB žije. Spájajme nie rozdeľujme.

Detský karneval 

23.2.2019 – Posledná sobota vo februári patrila tradičnému Radvanskému podujatiu Detský karneval. Podujatie prinieslo opäť veľa radosti nielen deťom, ale aj rodičom a starým rodičom. Zaplnená aula opäť potvrdila, že o podujatie je veľký záujem a prišli rodinky nielen z Radvane, ale z celého mesta. Zapojili sa tí najmenší, no pripojili sa aj staršie deti či celé rodinky a poriadne sa spolu zabavili. Neuveriteľné množstvo detských tváričiek, ktoré prišli prezlečené za pirátov, bosorákov i za postavičky z historických rozprávok. Prišla celá motýlia aj pavúčia rodinka. Kreatívne a po domácky vytvorené masky motýľov, rytierov, princezien, šašov, rôznych zvieratiek a mnoho ďalších masiek vytvorilo radostnú  nezabudnuteľnú fašiangovú atmosféru. Podujatie svojím tancom otvorili deti zo Sonyta Music mini disco, ktoré tancujú pod vedením Kataríny Matulovej. Hosťom podujatia bol maskot Mimoň, ktorý taktiež zavítal medzi deti. Hlavným organizátorom podujatia bolo OZ Erika Karová,

Zbierka oblečenia vo februári

10.2.2019 – Zbierka oblečenia a hračiek počas celého roka. Sme radi, že nás je stále viac a viac. Ďakujeme Martine Halinárovej, Beáte Homolovej, Antonovi Minárikovi, Janke Pernickej a pani Boháčikovej.

Žiacka chodecká liga

31.1.2019 – Posledný januárový deň o 14:00 hod. sa na Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici  za účasti vzácnych hostí v úlohe rozhodcov odštartovalo III. kolo XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy. Na dodržiavanie pravidiel športového zápolenia žiakov a žiačok základných škôl, ktorých sa zišla takmer stovka, nedozeral nik iný, ako šéf tréner Slovenskej reprezentácie chodcov Matej Spišiak a aktuálna halová majsterka Slovenska na 3 000 m chôdze žien a 6. z ME na 50 km v Berlíne Mária Katerinka Czaková.

Januárová Bystrická hodinka

17.1.2019 – Témou Bystrickej hodinky  v Národnom dome bola Banská Bystrica počas I. ČSR. Ľudia  radi počúvajú a pýtajú sa a dokonca aj dopĺňajú prednášajúcich. Jedna hodina nikdy nestačí, no o to je vždy vzácnejšia. Už teraz sa tešíme na ďalšiu.

Zbierka oblečenia v januári

10.1.2019 – Zbierka pre Dom sv. Alžbety a  Krízové centre v Handlovej. Ďakujeme Komunitné centrum Sásová, Petre Metller, Miroslave Kamenskej, pani Brabcovej a ďalším.

2018

Mikuláš pre deti s viacnásobným postihom tela v OZ NOŽIČKA

Mikuláš  a jeho pomocníci čert a anjel zavítali medzi deti s viacnásobným postihom tela do OZ Nožička. Každé dieťatko dostalo od Mikuláša krásne balíčky a spolu s rodičmi strávili, krásne predvianočné posedenie. Predsedníčka združenia Janka Vigašová poďakovala všetkým za pomoc a podporu združenia počas celého roka. Vďaka Matejovi Tóthovi, Erike Karovej, Janovi Miškovičovi, Pavlovi Morovi a Klaudii Karovej sa už niekoľko rokov organizuje predvianočné posedenie pre rodiny, ktoré to na ceste životom nemajú ľahké. Hlavnou organizátorkou bola Janka Vigašová, ktorá už dlhé roky spája rodiny s podobným osudom.

Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž!

Na Luciu 13. decembra sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici konalo už druhý rok charitatívne podujatie pod názvom „Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž!“. V stánku sa podával vianočný punč, ktorý rozvoniaval banskobystrickým námestím, ako aj voňavá kapustnica. Podujatie organizovala Nadácia Eriky Karovej pre ťažko chorú Zdenku Pauliakovú, ktorá bola napriek zime pri stánku FUBABY prítomná počas celej doby. Výťažok z predaja kapustnice a punču bol venovaný Zdenke. Sme radi, že sme jej aspoň takto mohli pomôcť a vyzbierané peniažky, bude môcť použiť na liečbu v Adeli centre. Vďaka dobrovoľníkom sa opäť podarilo podporiť krásnu vec.

Srdce na dlani

V piatok 7. decembra 2018 sa v meste pod Urpínom oceňovali dobrovoľníci z Banskobystrického kraja. Cikkerova sieň na banskobystrickej radnici sa  niesla v duchu ľudskosti, obetavosti  a motivácie urobiť niečo pre iných.  Už po dvanástykrát Centrum dobrovoľníctva odovzdalo ocenenia Srdce na dlani  2018 projektom, dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí neváhajú obetovať svoj čas a energiu pre dobrú vec. Poďakovanie patrí aj našej riaditeľke Nadácie a predsedníčke združenia Erike Karovej za nezištné venovanie času, energie a svojich schopností pre rozvoj detí a mládeže v oblasti športu a v rozvoji komunít v Banskobystrickom kraji. Dlhé roky sa venuje filantropii a nezištne pomáha tam, kde je to potrebné. Pre nás má ona srdce na dlani!

Fončorďácke strukovinové hody 

Komunitné hody na Fončorde sú už niekoľko rokov obľúbenou tradíciou a zvykom. Každý rok iná téma, v ktorej je zostavený celý program a ktorá ľudí na sídlisku spája. Strukovinové hody, boli opäť netradičné a prilákali stovky ľudí z rôznych komunít a sídliska. Podporili sme toto skvelé podujatie, ktoré bolo 24.novembra 2018.

Žiacka chodecká liga 2. kolo

Štvrtok 22. november  patril atletickej dráhe krytej haly Športového gymnázia v Banskej Bystrici, žiakom a žiačkam základných škôl, ktorí zabojovali v II. kole, XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy o medaile a cenné body pre seba aj družstvo základnej školy, ktorú reprezentovali. V druhom kole Žiackej chodeckej ligy  odštartovalo takmer 100 detí. Organizátorom podujatia bolo OZ Erika Karová, Mesto Banská Bystrica, Slovenský atletický zväz, TAMI – Tatranská mliekareň, ŠG a VŠC Dukla BB

 

Bystrická hodinka

Banskobystrická hodinka oslávila 22. novembra 2018 tretí rok. Skvelá prednáška o Tajove v podaní Vladimíra Sklenku, krst knihy a vyborná narodeninová torta. Organizátorom podujatia bol BBOS a jeho predsedníčka Diana Javorčíková poďakovala všetkým podporovateľom za celoročnú spoluprácu. Sme radi, že sme boli súčasťou tohoto krásneho projektu, ktorý budeme podporovať aj v novom roku.

Zbierka oblečenia a hračiek

Aj vďaka Vám môžeme pomáhať celoročne rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Ďalšiu zbierku sme odviezli 16.11.2018 do krízového centra v Handlovej. Ďakujeme rodičovskej rade v Slovenskej Ľupči, pani Boháčikovej , Medveďovej, Červenákovej, Halinárovej, Tokárskej, Kamenskej a Brabcovej.

Rodinná Halloween party

V sobotu 27. októbra 2018 sa aula v Radvani preniesla do tajomného sveta strašidiel, čarodejníc, bosoriek, upírov, pavúkov, tekvičiek a rôznych tajomných bytostí. Stovky návštevníkov sa prišli zabaviť na rodinnú párty plnú zábavy, tanca a darčekov. Po prvý krát OZ Erika Karová zorganizovalo párty pre všetkým a na svoje si prišli nielen deti, ale aj rodičia. V podaní moderátorov Igor Šimeg a Andrea Urbašíková, zažili deti krásne sobotňajšie popoludnie. Nechýbala promenáda v maskách, diskotéka, súťaže, tombola a hlavne dobrá nálada.

Žiacka chodecká liga 1. kolo

Vo štvrtok, 11. októbra sa za slnečného počasia na Štadióne SNP v Banskej Bystrici zahájil XII. ročník Žiackej chodeckej ligy I. kolom, korého sme boli  spoluorganizátorom. 61 detí základných škôl,  z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom,Revúcej,  Slovenskej Ľupče, Bacúcha, Beňuša, Hliníka nad Hronom si vyskúšali svoje sily v atletickej chôdzi. Vďaka partnerovi podujatia TAMI, si deti pochutili na výborných jogurtoch. Cenu za najlepší výkon kola odovzdala predsedníčka združenia Erika Karová a tréner Juraj Benčík, ktorú si odniesla Dominika Pernická.

CELOSLOVENSKÁ ŠPORTIÁDA SENIOROV 2018

26. septembra celoslovenská Športiáda seniorov, ktorú organizovalo oz AKSeN, priniesla opäť krásne športové výkony, veľa radosti, priateľstiev a vyšlo aj počasie. Vďaka aktívnym seniorom a dobrovoľníkom, sa podarilo priniesť do Banskej Bysrtrice už šiesty rok skvelé podujatie, ktoré prišiel osobne podporiť aj Jozef Pribilinec a nechýbala návšteva z Litvy. Družstvá z rôznych kútov Slovenska a Čiech, si zmerali svoje sily v rôznych športových disciplínach a ukázali, že športovať sa dá v každom veku. Nechýbala prehliadka mesta, uvítanie na Radnici u primátora a spoločný večer. Sme radi, že sme podporili toto skvelé podujatie.

Brigáda v parku kaštieľa Radvanských

20. septembra sme počas týždňa dobrovoľníctva zorganizovali  brigádu v parku kaštieľa Radvanských. Zapojili sme sa do týždňa dobrovoľníctva a spolu s nami 84 dobrovoľníkov. Vďaka zapojeniu detí zo ZŠ Radvanská a pani učiteľkám, dobrovoľníkom zo SLSP, BCF a Sonyta Music, sme vyzbierali 26 vriec odpadkov a vyčistili nielen park, ale aj podchod popod cestu. Vďaka zapožičaniu náradia od ZAaRES sa nám to podarilo.Tešíme sa, že sme takto prispeli k skrášleniu a vyčisteniu prostredia.

Zbierka hračiek a školských potrieb

Počas týždňa dobrovoľníctva sme 19.9. zorganizovali zbierku detských kníh, hračiek a školských potrieb pre krízové centrá. S úsmevom a radosťou k nám prichádzali ľudia a nosili hračky, školské potreby a knižky, aby urobili radosť ďalším. Ďakujeme tímu dobrovoľníkov zo SLSP, spoločnosti BCF, Ladislav Kubiš, Lucia Gondová, Zuzana Červenáková, Lucia Kršňáková, Vladimíra Messerchmitová, Anton Minárik, Marian Fazekaš, Janka Kamenská, Silvia Žabková, Marcela Pokorná, Miroslava Chabrečeková, Martina Šmoldásová, Veronika Medveďová, Dana Boháčiková, Lucia Gondová a mnohí ďalší  za príspevky do zbierky. Pomohli sme deťom v krízovom centre sv. Alžbety a ľuďom z krízového centra v Handlovej.

PODPORUJEME ŠPORTOVCOV a ŠPORTOVÉ KLUBY

Podpora športu je dôležitá. Podporujeme aj basketbalistov z MBK Baník Handlová.

VEĽTRH MIMOVLÁDOK

Už druhý rok sme sa predstavili na Veľtrhu mimovládnych organizácií na Radvanskom jarmoku. Stretli sme veľa ľudí, s ktorými sme sa mohli porozprávať o činnosti nášho združenia, projektoch a získali sme aj nových dobrovoľníkov.

Minimaratón SLSP – Beh hendikepovaných

V sobotu 1. septembra 2018  sme si zabehali s deťmi s viacnásobným postihom tela z OZ Nožička, naša predsedníčka bežala s Vikinkou na behu Minimaratónu SLSP. Deti si to užili, odniesli si krásne medaile a sme radi, že aspoň takouto formou im môžeme pomáhať a prinášať radosť. Podporiť ich prišiel aj náš zlatý Matej Tóth.

Detský jarmok

Posledný prázdninový deň (31.8.), sme podporili podujatie na sídlisku Fončorda „Detský jarmok“, ktoré boli určené rodinám s deťmi a organizátorom bolo CVČ Havranské.  Deti si mohli vyskúšať športové aktivity, kreatívne dielne či zaskákať na skákacom hrade. Počas podujatia organizovalo komunitné centrum Fončorda zbierku školských potrieb pre rodiny, ktoré sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Bubble day 2018

24.8.2018 – Krásne prázdninové popoludnie plné bubliniek, úsmevu, radosti, tvorenia, rozhovorov, tanca, hudby. Symbolicky sme si cez bublinky posielali priania aj na diaľku. Sme radi, že sme podporili aj  toto skvelé podujatie. Stovky ľudí sa prišli zapojiť do bublinkovej šou.

Nový detský kútik

Podporili sme úpravu detského kútika v Komunitnom centre Fončorda v Banskej Bystrici. Priestory slúžia na stretávanie ľudí zo sídliska, rôznych komunít a sú pre všetkých. Vďaka dobrovoľníkom, môžu deti na Fončorde tráviť čas spolu s priateľmi a rodinami.

HURÁ PRÁZDNINY

Ukončením a vyvrcholením 7. ročníka tradičného multižánrového festivalu umenia a dizajnu Fubaby 2018 bol veľký rodinný deň Hurá prázdniny, ktorý sa konal 24. júna v Mestskom parku v Banskej Bystrici. Samotné podujatie Hurá prázdniny tak isto oslávilo v poradí už svoj 7. ročník. Najväčší festival v Banskobystrickom kraji si prišli užiť tisícky ľudí z rôznych kútov Slovenska. Stanovištia  – športové, kultúrne, zábavné, policajné, hasičské, ako aj vystúpenia detských folklórnych súborov, tanečných telies, bohatá tombola, darčeky,  zábava to všetko bolo súčasťou podujatia.

 

Benefičný  futbalový turnaj

23.6.2018 sme podporili sme benefičný futbalový turnaj vo Zvolene  s výťažkom určeným pre Neonatologickú kliniku SZU v FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Juniáles – Cesta okolo sveta

16.6. bol pripravený pre deti bohatý program v polyfunkčnom objekte SZU a v Radvanskom parku. Zaujímavé dobrodružstvá s OR Radvaň. Vystúpenia detí zo ZŠ Radvanská – Spievankovo, Radvanček a detí z II. stupňa priniesli krásne vystúpenia plné radosti, skvelá nálada, diskotéka, súťaže a veľa prekvapení. Pod taktovkou Miroslavy Kamenskej sme to napriek horúčave zvládli a veríme, že sme priniesli veľa radosti. Podporili sme toto letné podujatie.

Športiáda seniorov

Občianske združenie Erika Karová podporilo piaty ročník Športiády seniorov, ktorý sa uskutočnil 13. júna v priestor Centra voľného času a komunitného Centra Fončorda. Je skvelé ako dokáže šport spájať ľudí. Opäť deň plný energie a zábavy. Vďaka deťom z klubu ŠK BCF DUKLA BB si seniori mohli vyskúšať kondičný tréning pod vedením Martiny Halinárovej.

Deň otvorených dverí v Dukle

Podporili sme športové podujatie Deň otvorených dverí na VŠC Dukla. Deti si zašportovali a vyskúšali rôzne druhy športov ako šerm, skok do diaľky, atletickú škôlku, florbal, streľba laserovou puškou a lukom. Počas celého podujatia mohli návštevníci stretnúť športovcov z VŠC Dukla a taktiež sa mohli  vyšantiť na skákacom hrade.

Športový deň v krízovom centre

30. mája sme zorganizovali Športový deň pre deti v Alžbetke krízovom centre, ku ich blížiacemu sa sviatku MDD. Deti si zasúťažili, vyskúšali rôzne športové disciplíny a za odmenu dostali darčeky a medaile. Spolu sme prežili skvelý deň.

Trochu radosti v Banskej Bystrici a Handlovej

V dňoch 22.5. a 23.5. sme zaniesli oblečenie a hračky pre deti do krízového centra sv. Alžbety a na sociálne oddelenie MsÚ v Handlovej. Tešíme sa že sme priniesli trošku radosti.

Čo ste možno ne/vedeli o bystrickom námestí.

V sobotu 12.5.ste mohli stretnúť na Námestí SNP ľudí vo výrazných tyrkysových tričkách a dozvedieť sa o baníckej histórii mesta, hlavných atraktivitách na Námestí SNP, Národnej ulici, Bystrických pivovaroch alebo o významných osobnostiach mesta Banská Bystrica – o Ladislavovi Hudecovi a Matejovi Belovi. Podporili sme toto skvelé podujatie.

Deň kreatívcov

V Komunitnom centre Fončorda je takmer každý deň výnimočný a takým bol aj piatok 11. mája. Stretávajú sa tu skvelí šikovní ľudia, ktorí majú otvorené srdce a myseľ plnú dobrých nápadov. Inšpiráciou je sám život a podeliť sa dobrovoľnícky o zručnosti je pre nich radosťou. O tom, že talentov máme v Banskej Bystrici i na rozdávanie, sme sa presvedčili na už tradičnom podujatí, ktoré neodmysliteľne patrí k sídlisku Fončorda, Dni kreatívcov. Skvelé podujatie na ktorom sme nemohli chýbať.

Veľké jarné upratovanie v komunitnom centre na Fončorde!

2.5.2018 sme pomohli na brigáde v komunitnom centre na Fončorde. Nechýbala dobrá nálada, šikovné ručičky a skvelá partia dobrovoľníkov.

Ruky spoja ruky

24. apríla sa uskutočnil už 7. ročník benefičného podujatia Ruky spoja ruky , ktorý opäť priniesol veľa radosti. Tieto podujatia sú vždy plné pozitívnej energie ,ľudia napriek rôznym hendikepom nezabúdajú na úsmev, pekné slová a vedia sa tešiť. Vďaka OZ Milan Štefánik a Národné rehabilitačné centrum Kováčová sa tešili dnes pacienti v Kováčovej. Podporili sme toto skvelé podujatie.

Odovzdanie zbierky oblečenia v Handlovej

Vďaka zbierke, oblečenia a hračiek sa budú mať ľudia, ktorí sa ocitli v zlej životnej situácii o trošku lepšie. Veci sme odovzdali na soc. oddelení v Handlovej. V zbierke pokračujeme naďalej. Všetkým srdečná vďaka. Spolu môžeme pomáhať .

„Europa goes local- Supporting Youth Work at the Municipal Level“

Projekt Iuventy „Europa goes local- Supporting Youth Work at the Municipal Level“ je aj pre Banskú Bystricu príležitosťou, ako sa priblížiť potrebám tejto cieľovej skupiny, spájať sily, schopnosti, talenty, nápady i zdroje. Tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou.

2. apríl Svetový deň povedomia o autizme

2. apríla sme vyjadrili podporu rodinám s autizmom, aj tento rok na Námestí SNP v Banskej Bystrici. V symbolických modrých tričkách sme zapálili sviečky a aspoň týmto gestom, sme im chceli vyjadriť podporu a aj to, že nie sú sami.

Jarné tvorivé dielne v OZ Nožička

Vo štvrtok 23. marca sme si spolu s deťmi s viacnásobným postihom tela a zdravými deťmi a ich rodičmi užili jarné tvorivé dielne. V priestoroch OZ Nožička sa maľovali vajíčka, vyrábali veľkonočné ozdoby i rôzne jarné výzdoby. Sme radi, že sme mohli byť súčasťou a podporiť príjemné  jarné popoludnie.

Oceňovanie športovcov za rok 2017 v Banskej Bystrici

Občianske združenie Erika Karová podporuje Športový klub BCF DUKLA BB , ktorý dostal 21. marca ocenenie Najlepší športovec mesta za rok 2017 v kategórii internetového hlasovania za vynikajúce športové výsledky a úspešnú reprezentáciu mesta Banská Bystrica. Ocenenie si za klub prebrali Erika Karová, riaditeľka klubu, tréner Juraj Benčík a pretekári klubu Nina Knoppová, Kristína Zámečníková a Patrik Nemčok. Snažíme sa vychovávať ďalšie generácie chodeckých šampiónov. Mládežnícky športovci nazbierali 47 zlatých, 44 strieborných a 47 bronzových medailí z chodeckých pretekov. Medzi jedenástimi ocenenými jednotlivcami a štyrmi športovými kolektívmi nechýbali všetci tí, ktorí sa v uplynulom roku postarali o skvelé úspechy pre Banskú Bystricu a Slovensko. Banská Bystrica tak právom nesie názov mesto olympijských víťazov a úspešných športových osobností.

Beh v tme

Deti zo ŠK BCF DUKLA BB a dobrovoľníci za Občianske združenie Erika Karová podporili svojou účasťou aj tento rok Beh v tme dňa 14.03.2018. Spolu s členmi Lion´s klubu, členmi VŠC Dukly Banská Bystrica (spolu s jej riaditeľom Romanom Benčíkom), zástupcami samosprávy mesta Banská Bystrica a ďalšími prejavili spolupatričnosť s ľuďmi, ktorí nemajú to šťastie vidieť svet tak ako my. Glaukóm je to, čo trápi niektorých ľudí a každý kto prišiel mohol si vyskúšať aké to asi je, keď zrak neslúži tak akoby mal. Na štadióne Dukly si mohli zúčastnení odbehnúť, či skôr odkráčať jedno kolo so zakrytými očami. Týmto gestom dali najavo, spolupatričnosť s ľuďmi s hendikepom, že sa pokúsili vcítiť do kože druhých, ktorí majú život o niečo ťažší, nevidia farebnosť sveta, ale napriek tomu bojujú a dokážu veci, ktoré sú pre nás prirodzené a samozrejmé,dokázať a precítiť. Samozrejme nechýbala zástupkyňa Slovenskej glaukómovej spoločnosti a povzbudiť prišiel všetkých známy moderátor Richard Vrablec. Každý si odniesol okrem dobrého pocitu, uvedomenia si priority zdravia a podpory ľudí s glaukómom, aj  diplom na pamiatku a  poďakovanie.

Detský karneval

10. februára zorganizovalo o.z. Erika Karová veľkolepý detský karneval v mestskej časti Radvaň, ktorý priniesol radosť nielen deťom, ale aj rodičom a starým rodičom. Aula bola vypredaná a taký karneval Radvaň ešte nezažila. Nechýbala tombola, súťaže, tanečné vystúpenia, krásne darčeky, ovocný bar a vyhlásenie najlepších masiek. Obohatením bol detský kútik, kde si deti mohli vymaľovať obrázky, za ktoré dostali malé darčeky. Nechýbala fotostena a diskotéka.

VISEGRAD CUP 2018 na Králikoch

Podporili sme VISEGRAD CUP 2018 – preteky psích záprahov v dňoch 27.- 28. 1. 2018 na Králikoch, ktoré sú bežkárskym rajom. Svojimi prírodnými danosťami, ale aj kvalitnou údržbou tratí. Poskytujú možnosti bežkárom, biatlonistom, ale aj ďalším, ktorí potrebujú k svojmu športu upravené trate na snehu. Takým športom je aj mushing – preteky psích záprahov.

Halové Majstrovstvá SR v chôdzi 

28.1.2018 – sme podporili Halové Majstrovstvá SR v chôdzi hala Elán pre náš klub ŠK BCF Dukla dopadol opäť úspešne. Odniesli sme si 6 medailových umiestnení. Skvelé osobné rekordy a máme majstra Slovenska v chôdzi na 2 km Patrika Nemčoka. Tešíme sa aj vicemajstrom Lucia Rusková (dorastenky na 3km) a Filip Krestianko (ml. žiaci 1km) a taktiež bronzovým Anežka Krestianková (žiačky 2km) a Michal Duda (žiaci 2km).

3. kolo Žiackej chodeckej ligy

25. januára sme organizovali 3. kolo Žiackej chodeckej ligy na ŠG v Banskej Bystrici. Na štart sa postavilo 72 detí zo základných škôl. Bojovalo sa o cenné body medzi jednotlivcami a družstvami.

2017

Kakao a kapustnica v krízovom centre sv. Alžbety

Prvý sviatok vianočný sme potešili deti v krízovom centre sv. Alžbety a doniesli sme im vianočnú kapustnicu a kakavko.  Je veľmi smutné, že najkrajšie sviatky v roku musia tráviť v centre a nie v kruhu rodiny. Snažíme sa pomáhať všade, kde je to potrebné.

 

Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž

V predvianočnom čase 22. decembra 2017 riaditeľka Nadácia  Erika Karová  zorganizovala na Námestí SNP v Banskej Bystrici predaj vianočnej kapustnice, punču a kakaa z čoho výťažok bol venovaný na operáciu nožičiek Maťka z Nemiec, ktorého rodičia by si z finančného hľadiska nemohli operáciu, ktorú ich chlapček nevyhnutne potrebuje aby chodil dovoliť. Aj vďaka partnerom DAMILED,  Tesco SK, Smartfood, Steakhouse, AluHolding s.r.o., družštvu Badín, dobrovoľníkom a ľuďom dobrej vôle sa podarilo vyzbierať potrebnú sumu  a dať tak nádej veľkému bojovníkovi Maťkovi na kvalitnejší život.

 

Odovzdanie zbierky a sušičky prádla – Spájanie

Zázraky sa dejú aj počas Vianoc. Na tradičnom ôsmom ročníku charitatívneho podujatia Spájani sa podarilo vyzbierať peniažky pre deti a osamelých rodičov z Krízového strediska Sv. Alžbety. Výťažok z charitatívneho podujatia Spájanie, ako aj sušičku bielizne odovzdala predsedníčka združenia Erika Karová, spolu s Dianou Javorčíkovou, Silviou Žabkovou a Petrom Pohančaníkom. Pribalili sme oblečenie, hračky, knižky, sladkosti pre deti o ktoré sa postarali komunity z Komunitného centra Fončorda a naše  občianske združenie.

Odovzdanie difúznej techniky

Riaditeľka Nadácie Eriky Karovej – Erika Karová a riaditeľ spoločnosti LPP Slovakia s.r.o. Patrik Čanecký, odovzdali  21. decembra 2017 difúznu techniku  pre deti z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Infúzna technika sa používa na presné dávkovanie parenterálne podávaných liekov a hrá v starostlivosti o pacienta významnú úlohu.  Spočíva v paralelnej aplikácii tekutín a liečiv, nutričnej podpory a transfúznych prípravkov liečby. V pediatrii je to obzvlášť nevyhnutné, aby dávkovanie liekov bolo presné vzhľadom na vek a hmotnosť dieťaťa.

 

Mikuláš pre deti s viacnásobným postihom

15. decembra  zavítala predsedníčka Nadácie Erika Karová do priestorov o.z. Nožička, kde v roli mikulášskeho pomocníka spolu s čertom Matejom Tóthom odovzdali balíčky a darčeky deťom so zdravotným postihnutím a užili si spolu s nimi aj kultúrny program. Porozprávali sa s rodičmi detí a priniesli v predvianočnom čase trošku radosti a úsmevu.

Koncoročný večierok ŠK BCF Dukla BB

8. decembra sa uskutočnil koncoročný večierok klubu ŠK BCF Dukla BB, ktorý bol zároveň poďakovaním deťom za krásne športové výsledky, trénerom za vedenie a rodičom za podporu detí v ich športovom snažení. Pod vianočným stromčekom si mladý športovci našli nové kolekcie klubovej výbavy, nechýbala slávnostná večera, klubová torta a diskotéka. Cenu najúspešnejšieho športovca klubu pre rok 2017 získal Tomáš Horný, ktorý si pripísal dva tituly majstra Slovenska v kategórii mladších žiakov, striebro v kategórii starších žiakov a reprezentoval Slovensko na medzištátnom stretnutí vo Varaždine medzi staršími žiakmi. O ďalší výrazný úspech sa postaral minuloročný najúspešnejší športovec Patrik Nemčok, ktorý si vybojoval svoj štvrtý titul majstra Slovenska a získal striebornú medailu pre Slovensko na medzištátnom stretnutí vo Varaždine. Dobrou vizitkou klubu v roku 2017 bola účasť na 23 podujatiach vrátane troch medzinárodných, z ktorých sa pretekári zo žiadneho nevrátili bez medailových úspechov.

Odovzdanie zbierky oblečenia sociálnemu oddeleniu v Handlovej

Mesto Handlová  využilo ponuku Nadácie Erika Karová, ktorá organizuje v predvianočný čas charitatívnu zbierku oblečenia, hračiek a knižiek pre ľudív núdzi, krízové centrá, domy dôchodcov, a ľudí ktorí sa ocitli v zlej životnej situácii. 5. decembra si sociálne oddelenie mesta Handlová prevzalo bohatú nádielku plnú detského, dámskeho a pánskeho oblečenia, obuvi.

 II. kolo XI. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Dňa 30. novembra sa aj napriek snehovej kalamite uskutočnilo II. kolo Žiackej chodeckej ligy na hale Dukla na Štiavničkách, v Banskej Bystrici. Žiaci a žiačky základných škôl výdatné sneženie využili na kvalitnú rozcvičku cestou zo školy na miesto konania súťaže a všetko mohlo začať podľa plánu.Vedenie v poradí škôl po II. kole si udržala ZŠ Radvanská Banská Bystrica pred ZŠ JGT Gaštanovou Banská Bystrica a tretia v poradí škôl sa drží ZŠ Spojová Banská Bystrica. Najhodnotnejší výkon zaznamenala Ema Černajová z 1. ZŠ Žiar nad Hronom. Organizátormi podujatia bolo o. z. Erika Karová a VŠC Dukla Banská Bystrica. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Slovenského atletického zväzu.

Paradajkové komunitné hody

10. novembra sme podporili  sídliskové slávnosti na Fončorde v Banskej Bystrici – tentokrát PARADAJKOVÉ HODY v komunitnom centre na Fončorde, ktoré praskalo vo švíkoch a dopadlo opäť na výbornú. Bola pripravená paradajková polievočka,  tortička v tvare paradajky, tvorivé dielničky, kútik celiatikov,  španielska kultúra a netradičné paradajkové špecialitky od hostiteľov španielskych priateľov – študentov UMB a prišli aj hostia z Belgicka, Turecka a Azerbajdzanu. Výborná nálada, nadväzovanie nových priateľstiev a veľa radosti, ktoré komunitné centrum prináša.

Deň jabĺk v Robotníckom dome – Týždeň ligy proti rakovine

V Robotníckom dome v Banskej Bystrici sa v utorok 24. októbra stretli ľudia, ktorí majú skúsenosť s jednou z najzákernejších chorôb. Deň jabĺk začal krátko po desiatej hodine a počas štyroch hodín sa na pódiu predstavilo niekoľko odborníkov, lekárov a pre hostí i prednášajúcich bol pripravený aj zaujímavý kultúrna program. Hlavnou organizátorkou bola Janka Slaná, vedúca pobočky Ligy proti rakovine v Banskej Bystrici.

Benefičný koncert „Na krídlach anjelov“

„Na krídlach anjelov“, presne takýto názov má  benefičného podujatie pre deti s mentálnym postihnutím. Toto krásne podujatie sa uskutočnilo už piatykrát v Žiari nad Hronom 18. októbra 2017. Podujatie plné pozitívnej energie  so  skvelou hudbou, zaujímavými tvorivými dielňami a fantastickou atmosférou. Podujatie osobne podporila Erika Karová ako dobrovoľníčka.

I. kolo XI. ročníka Žiackej chodeckej ligy

5. októbra v Športovej hale Dukla na Štiavničkách o 14tej hodine zaznel úvodný výstrel XI. ročníka päť kolovej súťaže žiakov a žiačok základných škôl Žiackej chodeckej ligy. Organizátori zaradili úvodné dve kategórie prváčikov a druháčikov, ako novinku pre enormný záujem mladších detí pretekať. Svoje prvé medaile si odniesli 1. Dominika Pernická zo ZŠ Radvanskej BB pred 2. Emíliou Iliašovou rovnako zo ZŠ Radvanskej BB. Medzi najmladšími chlapcami zvíťazil Alex Lepieš zo ZŠ Radvanskej BB pred Adamom Masárom z tej istej školy a Šimonom Benčíkom zo ZŠ Jilemnického BB. Čerstvý strieborný medailista z Medzištátneho stretnutia vo Varaždine Patrik Nemčok zo ZŠ Badín skvelým výkonom za ktorý mu prináležalo aj ocenenie „Najlepší výkon kola“ suverénne zvíťazil a potvrdil svoju dominanciu aj v Žiackej chodeckej lige. Medzi školami sa po úvodnom kole dostala do vedenia ZŠ Radvanská, Banská Bystrica. Víťazov dekorovala predsedníčka klubu Erika Karová a trénerka Martina Jašicová Halinárová.

Banskobystrický chodecký míting

Posledný septembrový deň sa v meste pod Urpínom uskutočnil 1. ročník podujatia Banskobystrický chodecký míting – medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi. Podujatie slávnostne otvorili predsedníčka občianskeho združenia Erika Karová, riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík a chodecká legenda Jozef Pribilinec. Park pod Pamätníkom SNP zaplnila stovka chodcov, najskôr mladšie kategórie, ktoré na okruhu korčuliarskej dráhy plné odhodlania hravo zvládli pol kilometrové a kilometrové trate, až po hlavné kategórie mužov a žien. V hlavnej kategórii na 5 km trati medzi ženami zvíťazila Klaudia Žarská z AK Spartak Dubnica, druhé miesto si odniesla Lucia Čubáňová z ŠK Dukla Banská Bystrica a tretiu priečku obsadila pretekárka z Litvy Austéja Kavaliuskaité. V mužskej kategórii na 5km sa stal víťazom úvodného ročníka Dominik Černý z ŠK Dukla Banská Bystrica, druhú priečku obsadil Milan Rizek a tretí skončil pretekár z Českej republiky Vít Hlaváč. Cenu za najlepší výkon „Cenu BCF“, ktorú odovzdala hlavná organizátorka podujatia a predsedníčka občianskeho združenia BCF Erika Karová si odniesol Dominik Černý. Podujatie nad ktorým prevzal záštitu primátor mesta Ján Nosko postavilo  latku kvality podujatia veľmi vysoko a už teraz organizátori plánujú jej zvyšovanie v druhom ročníku. Medzi pretekármi  nechýbali slovenskí, českí a litevskí chodci.  Chodecký míting ukončil  plejádu športových podujatí organizovaných v rámci Európskeho týždňa športu 2017.

Deň obce Nemce

30.9.2017 sme boli spoluorganizátorom dňa obce Nemce. 1. ročník tohto podujatia bol plný športu, dobrého jedla a úžasnej nálady. Deti si mohli vyskúšať športové aktivity, atletickú škôlku, triafanie na terč, preskoky na ktoré dozerali športovci z atletického klubu BCF Dukla BB pod vedením Martiny Halinárovej.

Chôdza na Bacúchu – Cena Jozefa Pribilinca 2017

Dňa 23.9. sa na Bacúchu konal jubilejný X. ročník medzinárodného a v súčasnosti aj kvalitne obsadeného chodeckého podujatia. Na miesto súťaže sa  napriek chladnému upršanému počasiu dostavilo 19 pretekárov a pretekárok z atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica. O medailovú bilanciu sa pre klub postarala svojím víťazstvom v kategórii prípravka dievčatá na 1 km Kristína Zámečníková, v kategórii prípravka chlapci na rovnakej trati Samuel Libiak skončil druhý, Henrieta Pastoreková sa medzi dievčatami prípravky postarala o tretie miesto, tretí skončil medzi mladšími žiakmi na 1 km Michal Duda a medzi mužmi veteránmi na 3 km Boris Krestianko. Všetci devätnásti pretekári a pretekárky si zaslúžia obdiv za predvedené výkony bez diskvalifikácií a za ich húževnatosť s akou pristúpili ku svojmu štartu aj napriek nepriaznivým podmienkam.

Majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva – Nové Zámky

Počas víkendu 16. – 17. septembra sa v Nových Zámkoch konali majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva v atletike. Na programe prvého súťažného dňa (16.9.) bola chodecká disciplína na 3000 m, v ktorej sa očakávala obhajoba titulu majstra Slovenska od talentovaného Patrika Nemčoka z atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica. Konkurencia z Nitry, Skalice a výborne pripravení oddielový kolegovia však tiež prišli zabojovať o najcennejší kov z národného šampionátu a zúročiť svoju prípravu počas leta. Patrik potvrdil svoju „majstrovskú“ povesť a zvíťazil vo vynikajúcom osobnom rekorde 15:05,16. Spolu so strieborným Tomášom Horným (majstrom Slovenska mladších žiakov v tomto roku) taktiež z BCF Dukla Banská Bystrica sa nominovali na medzištátne stretnutie v Chorvátsku, kde 30.9. reprezentovali Slovensko a hlavne Banskú Bystricu Európske mesto športu 2017. Bronz si odniesol ich tímový kolega Filip Krestianko. Na štvrtom mieste klasifikovali Michala Dudu, piaty v osobnom rekorde skončil Richard Pastorek a ôsmy Brook Morton – Simons (všetci BCF Dukla Banská Bystrica). V kategórii dievčat, starších žiačok Banskobystričanka Anežka Krestianková vybojovala v konkurencii pretekárok z Nitry, Košíc, Martina, Žiaru nad Hronom, Borského Svätého Jura, Borského Mikuláša a Prešova pekné šieste miesto v osobnom rekorde 17:28, 18.

360. Radvanský jarmok – mimovládne organizácie na jarmoku

Po prvýkrát sa na Radvanskom  jarmok predstavili  banskobystrické mimovládne organizácie. Miniveľtrh MNO sa konal za Barbakanom a prezentovalo sa štrnásť mimovládnych organizácií a medzi nimi aj tá naša –  Občianske združenie BCF. Okrem nás sa predstavili aj mnohé iné združenia.  Návštevníci sa mohli s nami porozprávať o našich aktivitách a deti si mohli niečo pekné vyrobiť.

 

Radvanský deň

1.9. 2017 sme boli partnerom podujatia Radvanský deň v Banskej Bystrici.  Skvelá nálada, úžasné športové výkony detí pri atletickej škôlke nášho klubu BCF Dukla Banská Bystrica, skákacie hrady, usmiate a spokojné tváre, tisícky cukrovej vaty, country hudba, hasičská pena, tanečné vystúpenie, ktoré sme pre deti zabezpečili a nechýbali spokojné rodinky. Skvelé komunitné podujatie. Organizátorom podujatia bola občianska rada Radvaň v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

 

Festival aktívnej rodiny „Špunti“

2-dňové podujatie festival aktívnej rodiny Špuntíci potešil rodinky a hlavne detské srdiečka. Zabezpečili sme stánok a spolu s deťmi sme vyrábali  krásne umelecké diela s použitím špuntov, nakreslili sme krásne obrázky a vyzbierali vyše 11kg štuplíkov, ktoré veríme, že pomôžu detičkám. Krásne dva dni plné zábavy, športu a radosti sme prežili spolu s rodinami. Ďakujeme organizátorom oz Nosma, že sme mohli byť pri tejto krásnej akcii : )

„Hurá MDD“ v Selciach

V nedeľu 4. júna sa konala jedna z najväčších akcií venovaných deťom v Banskobystrickom kraji, ktorú navštívili tisícky návštevníkov. BCF o. z. spolu s obcami mikroregiónu Pod Panským dielom  pripravilo v Selciach a na Fuggerovom dvore bohatý celodenný program pre deti, no tiež nezabudlo ani na ich rodičov, ako aj všetkých, ktorí chceli nedeľu stráviť v lesnatom okolí Čachova. Deti boli nastúpené ešte pred samotným otvorením, ktoré bolo naplánované na pol deviatu. Ubehlo len pár minút od otvorenia brán do rozprávkového lesa, všetci malí účastníci už boli pripravení zbierať pečiatky na rôznych stanovištiach, ktoré preverili ich zručnosť, rýchlosť či šikovnosť. Okrem iného mali možnosť stretnúť dokonca aj policajtov či hasičov a vyskúšať si tieto povolania na vlastnej koži. Najdôležitejšou časťou bol však rozprávkový les, ktorý privítal rôzne detské legendy ako Zlatovlásku, Princeznú z mlyna ako aj Popolušku, ktoré odrozprávali svoje úžasné príbehy živou formou prostredníctvom hercov. Deti mali jedinečnú možnosť naživo stretnúť svojich obľúbených rozprávkových hrdinov, čo prinieslo veľa výkrikov radosti, no aj trémy, pretože málokto je pripravený na stretnutie napríklad s Pyšnou Princeznou. Po úspešnom absolvovaní cesty lesom, ako aj rôznymi inými stanovišťami, dostal každý zúčastnený medailu za odvahu, ktorú musel pri prechádzaní prejaviť.

Letný športový tábor BCF – Králiky 2017

23.7. 2017 v obci Králiky neďaleko Banskej Bystrice odštartoval športový tábor pod vedením päť násobnej olympioničky Martiny Halinárovej. Hneď v úvodný deň nebola o športovanie núdza, keď absolvovali mladí táborníci turistiku na Skalku, korčuľovanie sa na kolieskových korčuliach, jazdu na kolobežkách, gymnastický tréning s odborníčkou Máriou Pýchovou a večerný zábavný program. Druhý deň po rannej rozcvičke si deti vyskúšali judo a večer prišla vzácna návšteva, športová hviezda biatlonu Martin Otčenáš s manželkou. Deti si mohli pozrieť zbierku jeho medailí, ako aj pušku. Každý dostal od Martina pekný darček a o autogramy bol veľký záujem. Počas ďalších dní tábora toho deťom pripravila vedúca Martina Halinárová neúrekom. Návštevu v TV Hronka, autogramy od reprezentanta v plávaní Tomáša Klobučníka, plavecký tréning pod vedením bronzového plavca z ME Ľuboša Križka, náučnú prestávku v Tajove, posilňovací tréning, šerm, karneval a záverečnú opekačku. Každé dieťa, ktoré všetko toto absolvovalo a zlepšilo si počas letných prázdnin kondíciu dostalo na záver tábora zaslúžený diplom.

Naučme deti športovať

V nedeľu 18. mája v areáli ZŠ na Golianovej ulici strávili rodinky s deťmi športové popoludnie v prítomnosti úspešných športovcov. 3. ročník športovo charitatívneho projektu „Naučme deti športovať“ vznikol primárne ako iniciatíva na pomoc deťom trpiacim detskou mozgovou obrnou (DMO).  Športové podujatie navštívili  rodiny s deťmi z celej Banskej Bystrice a okolia a prišli zároveň podporiť deti, ktoré potrebujú pomoc. Deti z nášho atletického klubu BCF Dukla BB spolu s trénerkou Martinou Halinárovou, Erikou Karovou a Luciou Kršňákovou  celé dopoludnie venovali druhým deťom a pomáhali pri atletickej škôlke. Deti si mohli vyskúšať rôzne športy a stretnúť významných športovcov. Vyzbierala sa suma vo výške 16286 eur, ktorá poputovala OZ Nožička a OZ PONS na zlepšenie zdravotného stavu zdravotne postihnutých. Nechýbala tombola, veselá nálada a vystúpenie FS Urpín. Organizátorom podujatia bol  Pavel Holek a ďakujeme, že sme sa mohli zapojiť.

Majstrovstvá Slovenska dorastu v atletike

Dňa 10.6. 2017 sa v Dubnici nad Váhom konali majstrovstvá Slovenska v atletike dorastencov a dorasteniek. Atletický klub BCF Dukla BB prišli reprezentovať: Martina Krajčiová v behu na 100m, Lívia Paučová v behu na 400m, Ivan Sucháň v behu na 800m a chodkyne na 5000m Lucia Rusková, Anežka Krestianková a Nikoleta Ševčíková. O vynikajúce prekvapenie sa postarala  Lucka Rusková, ktorá v chôdzi na 5000 m, v osobnom rekorde 28:09 získala svoj prvý titul majsterky Slovenska. Na tej istej trati skončila Anežka Kretianková vo svojej premiére na peknom piatom mieste v osobnom rekorde 30:56 a na šiestom mieste s úsmevom na tvári prišla Nikoleta Ševčíková. Ostatní atléti BCF Dukla Banská Bystrica sa priblížili k svojim osobným rekordom, ale na medaily to nestačilo.

II. kolo M – SsAZ starších žiakov a prípraviek

Dňa 28.5. 2017 sa na štadióne SNP v Banskej Bystrici konalo II. kolo M- SsAZ družstiev v kategóriách staršieho žiactva a prípraviek. Klub BCF Dukla v rámci tohto podujatia reprezentovalo 14 pretekárov v chodeckých disciplínach a dvaja v behoch. V chôdzi na 3000m zvíťazil Patrik Nemčok pred jeho klubovými kolegami Michalom Dudom a Richardom Pastorekom. Mimo súťaž sa na štart v kategórii starších žiačok na 3000m postavila Lucia Rusková, ktorá skončila druhá. Medzi prípravkármi prvých päť miest patrilo BCF Dukle v poradí: Lukáš Rosenbaum, Samuel Libiak, Richard Slovák, Jakub Mažgút a Richard Zámečník. Chlapcov napodobnili prípravkárky dievčatá, ktoré skončili v poradí: Kristína Zámečníková, Nina Števulová, Henrieta Pastoreková a Ema Škvarková. V bežeckých disciplínach dobehol Ivan Sucháň na 800m v kategórii starších žiakov na 4. mieste a 6. miesto v mimo – súťažnom štarte v kategórii starších žiačok na 300m patrilo Lívii Paučovej.

Finále X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici sa vo štvrtok 25.5. 2017 ukončil X. ročník Žiackej chodeckej ligy, no zároveň sa začala nová éra chôdze na Slovensku. To čo sa podarilo za krátky čas vybudovať v Banskej Bystrici môže byť prínosom i príkladom nielen pre slovenskú chôdzu, ale aj atletiku ako takú. Jubilejný X. ročník Žiackej chodeckej ligy vo svojom piatom finálovom kole prekonal rekord v účasti. Vo všetkých kategóriách v záverečnom piatom kole spolu štartovalo 107 dievčat a chlapcov vo veku 6 až 15 rokov. Pred vyhlásením výsledkov boli všetci zúčastnení organizátormi pozvaní na zmrzlinu. Finále X. ročníka sa skončilo víťazstvom športového ducha a po prázdninách sa už všetci tešia na ďalší, v poradí už XI. ročník. Víťazov dekorovala hlavná organizátorka Erika Karová a Juraj Benčík.

Žiarska chôdza o pohár Jozefa Pribilinca

V piatok 5. mája sa klub BCF Dukla BB zúčastnil chodeckých pretekov Žiarska chôdza o pohár Jozefa Pribilinca v Žiari nad Hronom. Do mesta pod Urpínom sa mladým chodcom podarilo doniesť 11 trofejí. Prvé miesta obsadili v prípravke Paulína Vránska, Kristína Zámečníková /mladšie žiačky na 1km/, Lukáš Rosenbaum/ mladší žiaci na 1km/ a Patrik Nemčok /žiaci na 3km/. Druhé miesta obsadili Samuel Libiak /mladší žiaci na 1km/a Filip Krestianko /žiaci na 1km/. Tretie miesta si vybojovali Richard Zámečník v kategórii prípravka, Tomáš Bobok / mladší žiaci na 1km/, Anežka Krestianková na 3km trati v kategórii žiačok, Michal Duda /žiaci na 1km/ a Henrieta Pastoreková /žiačky na 1km/. Cenu Jozefa Pribilinca si odniesla Kristínka Zámečníková. Úspešné preteky pretekári spolu s trénermi a realizačným tímom oslávili zmrzlinou.

Medzinárodný chodecký míting Hlohovec 2017

V nedeľu 23. apríla sa konalo podujatie Medzinárodný chodecký míting Hlohovec 2017. Na jeho 20. ročníku sa pretekári a pretekárky BCF Dukla BB postarali o 14 medailových umiestnení. Víťazne si počínali: Kristína Zámečníková (najmladšie žiačky), Lukáš Rosenbaum (najmladší žiaci), Tomáš Horný (mladší žiaci), Anežka Krestianková (staršie žiačky), Patrik Nemčok (starší žiaci) a Lucia Rusková (dorastenky). O strieborné medaily sa postarali Paulína Vránska (prípravka dievčatá), Jakub Beňuš (prípravka chlapci), Jakub Mažgút (najmladší žiaci), Filip Krestianko (mladší žiaci), Antónia Pribulová (staršie žiačky) a Nikoleta Ševčíková (dorastenky). Na bronzový stupienok sa postavili Tomáš Bobok (najmladší žiaci) a Michal Duda (mladší žiaci). Prípravkári, najmladší žiaci a mladší žiaci súťažili na 1 km, starší žiaci na 2 km a dorastenci na 3 km. Rovnaké trate absolvovali aj prípravkárky, žiačky a dorastenky.

Záhorácka dvadsiatka 2017

V sobotu 22. apríla sa mladí pretekári BCF Dukla BB postavili na štart v Borskom Mikuláši v rámci podujatia 48. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Záhorácka dvadsiatka 2017 odkiaľ si priniesli 14 trofejí. Vo svojich vekových kategóriách zvíťazili: Jakub Beňuš (prípravka chlapci), Paulína Vránska (prípravka dievčatá), Lukáš Rosenbaum (najmladší žiaci), Kristína Zámečníková (najmladšie žiačky) a Tomáš Horný (mladší žiaci). Na druhom mieste sa umiestnili: Nina Knoppová (prípravka dievčatá), Tomáš Bobok (najmladší žiaci), Filip Krestianko (mladší žiaci) a Patrik Nemčok (starší žiaci). Bronzové medaily vybojovali: Michal Hew (prípravka chlapci), Jakub Mažgút (najmladší žiaci), Michal Duda (mladší žiaci), Anežka Krestianková (staršie žiačky) a Lucia Rusková (dorastenky). Prípravkári a najmladší žiaci súťažili na 1 km, mladší žiaci súťažili na 2 km, starší žiaci na 3 km a dorastenci na 5 km. Rovnaké trate absolvovali aj prípravkárky, žiačky a dorastenky.

IV. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

6. apríla OZ BCF, VŠC Dukla BB a ŠG zorganizovali v priestoroch krytej haly Športového gymnázia IV. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy. Pred finálovým kolom nechýbal nikto z favoritov na celkové víťazstvo v snahe udržania, alebo zvýšenia si svojho náskoku. V početnej konkurencii si žiaci základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha, Slovenskej Ľupče a Žiaru nad Hronom nič nedarovali. V rámci slávnostného vyhlásenia výsledkov boli odmenení prítomní účastníci korešpondenčnej súťaže v skoku do diaľky, ktorú organizuje Slovenský atletický zväz. Diplom za tretie miesto z vyše 400 detí z celého Slovenska si prebrala Kristína Zámečníková. Víťazov dekorovala predsedníčka klubu Erika Karová,  trénerka Martina Halinárová a Juraj Benčík.

Vysvieťme to na modro

V nedeľu 2. apríla OZ BCF podporilo akciu  Vysvieťme to na modro, pri ktorej sa rozsvietili dominanty mesta Banská Bystrica modrou farbou. Modrá farba je farbou komunikácie a osoby s autizmom majú veľakrát problém práve v nej. Akcia mala za cieľ zvýšiť povedomie spoločnosti o autizme. Autizmus nie je ľahký, ale spoločnou komunikáciou, počúvaním, podporou a pomocou sa dá v živote rodín s osobami s autizmom veľa zmeniť.

Dudinská päťdesiatka 2017

V sobotu 25. marca prišli pretekári BCF Dukla BB v hojnom počte reprezentovať svoj klub na 36. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka. Klubovým autobusom si z Dudiniec priviezli dva tituly o ktoré sa postarali Patrik Nemčok medzi staršími žiakmi na 3 km a Kristína Zámečníková medzi prípravkárkami na 1 km. Tri strieborné medaily si vybojovali Tomáš Horný medzi mladšími žiakmi, Lukáš Rosenbaum medzi prípravkármi a Simona Stachová medzi prípravkárkami (všetci na 1 km). Bronz si po zlepšení svojich osobných rekordov odniesli Anežka Krestianková medzi staršími žiačkami na 3 km a Richard Pastorek medzi mladšími žiakmi na 1 km. Len tesne stupne víťazov unikli jednému z najmladších pretekárov prípravky Richardovi Slovákovi, ktorý obsadil štvrtú priečku a jeho výkony pri vytrvaní v príprave napovedajú sľubnú budúcnosť. Uznanie patrí aj všetkým prvoštartujúcim, ktorí bojovnými výkonmi prišli až do cieľa a odniesli si tak zaslúžené účastnícke medaily.

 

PACI PAC V OZ Nožička a Karneval

V sobotu 18. marca OZ BCF podporilo podujatie určené deťom s rôznymi znevýhodneniami a ich rodičom. Do Centra pre deti s viacnásobným postihnutím Nožička prišlo  veselé duo PACI (speváčka Adrianka ) a PAC(hudobník Mário), s doprovodom perkusií.  V miestnosti priestorov Centra na Tatranskej ulici bolo počuť nadšené výkriky detí a tlieskanie. Mladá speváčka deti motivovala, aby sa aktívne pohybom, alebo spevom zapojili. Aj  rodičia na malú chvíľu pozabudli na starosti a zaspievali si pesničky. Po vystúpení sa deti spolu zabavili a užili si spoločný karneval.

Beh v tme a Svetový týždeň glaukómu

V stredu 15. marca podporili predstavitelia OZ BCF a Atletického klubu BCF Dukla BB „Beh v tme“ počas Svetového týždňa glaukómu. Akciu moderoval známy moderátor Richard Vrablec a zo športovcov bola najznámejšou účastníčkou vicemajsterka sveta v biatlone z roku 1999 a 5-násobná olympionička Martina Jašicová – Halinárová. Raz sa opäť ukázalo, že keď sa chce, pre dobrú vec sa ľudia v Banskej Bystrici dokážu spojiť. Kým takých ľudí máme medzi sebou, dajú sa dokázať veľké veci.

Komunitná slávnosťm Valentín

Popoludnie 17. februára si v komunitnom centre na Fončorde v meste pod Urpínom urobili oneskoreného Valentína a ukázali ako je to s láskavosťou v komunite. Na 2. ročníku komunitnej slávnosti sa stretli malí aj veľkí a spoločne strávili krásne popoludnie plné komunitných aktivít. Štedrý valentínsky program vyplnili vyrábanie a šitie srdiečok, výroba rôznofarebných kvietkov z fondánu, tvorenie komunitného srdca  a tanec s brušnými tanečnicami. Prekvapením bola svetelná šou a orientálne tance, valentínsky puding, nápoj lásky či valentínska pošta. Unavené duše si mohli oddýchnuť na stanovišti s antistresovými omaľovánkami. Sladké dobrotky, jabĺčka v tvare srdiečok či domáce koláčiky zdobili komunitný stôl. Podujatie zorganizovalo KC Fončorda i dobrovoľníci z  o.z. BCF a mnohých ďalších organizácií.

Banskobystrická hala 2017

X. ročník podujatia Banskobystrická hala sa konal v hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici 17.2. a priniesol skvelé výkony. Chodcov prišiel povzbudiť aj Matej Tóth, olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km. Riaditeľom pretekov bol Roman Benčík a vedúcim rozhodcom jeho otec a legendárny tréner chodcov Juraj Benčík. Technickým riaditeľom bol Zdenko Babík. Banskú Bystricu na pretekoch zastupovali najmä tímy Dukla Banská Bystrica a BCF Dukla Banská Bystrica. Medzi žiakmi a žiačkami boli víťazmi členovia atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica Antónia Pribulová a Tomáš Horný, v kategóriách žien a mužov zvíťazili Lucia Čubaňová a Dominik Černý z Dukly Banská Bystrica. Medzi dorastencami Patrik Nemčok z BCF Dukla Banská Bystrica opäť v skvelom výkone podľahol o tri roky staršiemu Alanovi Hamžičovi z Nitry.

III. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

3. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy sa odohralo 9. februára v krytej hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici opäť s rekordnou účasťou pretekajúcich žiakov základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha a Žiaru nad Hronom. Usporiadatelia o.z. BCF, ŠG a VŠC Dukla Banská Bystrica môžu byť spokojní pri pohľade na stovku štartujúcich žiakov v atletickej chôdzi. Okrem kvantity boli na podujatí k zhliadnutiu aj veľmi kvalitné výkony v podaní majstrov Slovenska a medailistov z národného šampionátu Anežky Krestiankovej, Tomáša Horného, Patrika Nemčoka, Filipa Krestianka, Antónie Pribulovej, Lucie Ruskovej a Michala Dudu, ktorých v úvode podujatia vyspovedala RTVS a TV Hronka. Medzi mladé nádeje slovenskej chôdze aj tentokrát zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, ktorý okrem podpisových kartičiek pre všetky deti venoval aj svoje povestné tričko so zlatou medailou práve súčasnej majsterke Slovenska starších žiačok a víťazke 3. kola Žiackej chodeckej ligy v kategórii 2001 – 2003, Anežke Krestiankovej. Cenu za najlepší výkon kola si odniesol Šimon Bátovský, ktorý zvíťazil v kategórii prípravkárov spôsobom „štart – cieľ“.

Majstrovstvá Slovenska v chôdzi a Elán míting v atletike

29.1. 2017 sa v bratislavskej hale Elán konali Majstrovstvá Slovenska v chôdzi vo všetkých vekových kategóriách, po ktorých nasledoval Elán míting vo vybraných atletických disciplínach. Na vrchol atletickej halovej sezóny, kde sa zišli tí najlepší chodci všetkých klubov na Slovensku prišli perfektne pripravení aj pretekári BCF Dukla BB, zverenci trénerov Juraja Benčíka a Zdenka Babíka. Majstrovské tituly si do Banskej Bystrice priviezli Anežka Krestianková a Tomáš Horný. Strieborné medaily si vybojovali Patrik Nemčok v kategórii starších žiakov a Filip Krestianko v kategórii mladších žiakov. Bronzové medaily z národného šampionátu chodcov sú v rukách Michala Dudu v kategórii mladších žiakov, Antónie Pribulovej v kategórii starších žiačok a Lucie Ruskovej v kategórii dorasteniek. Po prvý krát v histórii Majstrovstiev Slovenska sa podarilo prvú deviatku štartového poľa obsadiť pretekármi jedného klubu o čo sa postarali mladší žiaci atletického klubu BCF Dukla BB. Všetci reprezentanti a reprezentantky predviedli obdivuhodné výkony, vyhli sa diskvalifikácii a ukázali učebnicovú chodeckú techniku.

Visegrad Cup – psie záprahy Králiky

Podporili sme dvojdňové podujatie 21.-22. januára pod názvom Visegrad Cup 2017 – preteky psích záprahov na Králikoch neďaleko Banskej Bystrice navštívili tisícky návštevníkov z celého Slovenska. Skvelé výkony najlepších musherov a ich psov si užili tisícky divákov. Takmer 60 pretekárov zo šiestich krajín vyštartovalo na trať napriek mínusovým teplotám. Pretekalo sa na šprintových tratiach  s dĺžkou šesť a desať kilometrov. V sobotu spestrila kultúrny program country hudba a ozdobou podujatia bol spev obľúbených banskobystrických speváčok Dagmar Rostandt a Soni Kopčanovej. Návštevníci si mohli pozrieť sibírske husky, aljašské malamuty, grónske psy, samojedy, aljašské husky a európske saňové psy. V nedeľu pokračovali preteky druhým kolom a nechýbal sprievodný kultúrny program. V rámci podujatia boli ocenení aj majstri z Poľska a Maďarska. Obe národné asociácie sa totiž rozhodli usporiadať svoj domáci šampionát na králických tratiach.

Objatie tónov Levice

V Leviciach sa 20. januára uskutočnilo nádherné podujatie pre ľudí, ktorí to nemajú v živote tak ľahké. Organizátori aj tento rok pritiahli do športovej haly obľúbených účinkujúcich. Podujatie poriadne rozbehla a všetkých dala do pohybu Gabika so svojou Zumbou. Po nej nastúpila hudobná skupina POLEMIC, nasledovalo vystúpenie SĽUKU a záverečné vystúpenie amerického zoskupenia AL McKAYʼs EARTH WIND & FIRE EXPERIENCE urobilo za 7. ročníkom podujatia Objatie tónov nádhernú bodku. Moderátorom podujatia bol Peter Sklár známy aj zo seriálu Horná Dolná. Tak ako to zvykne hovorievať v televízii aj tentokrát vyšlo všetko „na parádu“. Vďaka Občianskemu združenia Ostrov z Levíc a Občianskemu združeniu Milan Štefánik a mnohým podporovateľom vrátane občianskeho združenia BCF vznikol projekt, ktorý má v sebe niečo viac ako vystúpenia interpretov, potlesk a zážitok. Vzniklo niečo, kde si obe strany odnášajú z podujatia pocit, ktorý sa nedá opísať.

Majstrovstvá Stredoslovenského kraja v atletike

Druhú januárovú sobotu (14.1.) sa v hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici uskutočnili Majstrovstvá Stredoslovenského kraja v atletike. Program podujatia uzatvárala práve júspešnejšia atletická disciplína pod piatimi kruhmi – chôdza. Štartovné pole tvorili deti atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica , skupina chodcov z Nitry, chodci z Martina, Bacúcha, Borského Mikuláša a iných miest Slovenska. Dokonale pripravení pretekári BCF Dukla BB aj tentokrát potvrdili svoju dobrú povesť. Tituly majstrov kraja si vybojovali medzi prípravkármi Lukáš Rosenbaum a Kristína Zámečníková, ktorých na stupni doplnili Samuel Libiak, Richard Slovák a Nina Števulová. V kategórii mladších žiakov a žiačok sa stal majstrom kraja Tomáš Horný, ktorému robili na stupňoch spoločnosť kolegovia Filip Krestianko a Richard Pastorek. Na treťom mieste sa medzi mladšími žiačkami umiestnila Aneta Mikolajová. V kategórii starších žiakov a žiačok zvíťazili Anežka Krestianková a Patrik Nemčok. Tretie miesta si vybojovali Antónia Pribulová a Michal Duda. V záverečnej kategórii žien sa stala majsterkou kraja prekvapivo Nikoleta Ševčíková po svojom životnom výkone a tretie miesto si po návrate po zranení odniesla Lucia Rusková. Pretekárom patrí veľká vďaka, hoci je nám ľúto, že sme boli na vlastné oči svedkami toho, že sa úcty k víťazom posledných dvoch kategórií nedostalo  zo strany predstaviteľov organizačného tímu.

2016

Chodecké preteky o pohár Mateja Tótha

V stredu 21.12.2016 sa uskutočnil v Nitre I. ročník chodeckých pretekov „O pohár Mateja Tótha“, kde nechýbal v úlohe štartéra ani samotný olympijský víťaz. Krytá hala Spojenej strednej školy v Nitre sa zaplnila štartujúcimi žiakmi a dorastencami, ktorí sa zišli v hojnom počte v predvianočný čas si zmerať svoje sily. Za zmienku stoja skvelé výkony a víťazstvá pretekárov BCF Dukla Banská Bystrica Kristíny Zámečníkovej a Lukáša Rosenbauma, ktorí si poháre od Mateja Tótha priviezli so sebou do Banskej Bystrice.

Vianoce v OZ Nožička

20. decembra sa OZ BCF zapojilo do spestrenia predvianočného obdobia  v centre pre deti s viacnásobným postihom v OZ Nožicke. Deti a rodičia strávili spolu predsviatočné popoludnie a boli obdarované krásnymi vianočnými darčekmi, ktoré roznášal spolu s Mikulášom a anjelom v úlohe čerta náš zlatý olympionik Matej Tóth a v úlohe anjela Erika Karová. Rodinám sme darovali cestovinové balíčky a malé darčeky. Aj o tomto je spájanie…

Onkopunč

18.decembra 2016 nechýbalo OZ BCF na námestí SNP v Banskej Bystrici, kde sa vďaka hlavnej iniciátorke Michaele Urban stretli úžasní ľudia a prišli pomôcť podporiť dobrú vec. Predajom Onkopunču, ktorý predával osobne olympijský víťaz Matej Tóth, spolu s dobrovoľníčkami Erikou Karovou, Silviou Žabkovou, Michaelou Urban sa podarilo na Hematologické oddelenie v Banskej Bystrici vyzbierať krásnu sumu 1006,30 eur. Michaela akciu uskutočnila na počesť svojho zosnulého kamaráta, ako povedala obrovského bojovníka a človeka, ktorého príbeh inšpiruje a prebúdza potrebu pomáhať. Na podujatí nechýbali ani Matejovi rodičia a taktiež pomáhali pri podujatí.

Miro Jaroš v OZ Nožička

OZ BCF podporilo 7. decembra akciu v rámci ktorej prišiel na návštevu do OZ Nožičky obľúbený spevák Miro Jaroš. Deti sa na neho veľmi tešili a spolu s ním si užili krásne dopoludnie. Zaspievali si pesničky a každý dostal CD-čko od Mira s autogramom. Tejto milej akcii sa tešila hlavne Janka Vigašová z OZ Nožička vďaka ktorej sa môžu rodiny s deťmi spolu stretávať na zaujímavých akciách a vzájomne si pomáhať.

Večierok športového klubu

Dňa 3.12. sa za bohatej účasti pretekárov, rodičov a funkcionárov konal koncoročný večierok klubu BCF Dukla Banská Bystrica. Po ukončení slávnostnej večere bola pre mladých športovcov doručená „anjelska pošta“ v podobe novej kolekcie športových súprav na ďalšiu sezónu. Všetkým patrí obrovská vďaka za skvelú atmosféru!

I. ročník pretekov Krupina

V utorok 29. novembra sa v Krupine konali chodecké preteky za účasti najslávnejšieho „štartéra“ chodeckého sveta, olympijského víťaza v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. V rámci podujatia s bohatou mládežníckou účasťou priamo vynikali mladí chodci atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica, ktorí vo svojich vekových kategóriách pravidelne obsadzovali stupne pre víťazov a rozdávali rozhovory zvedavým novinárom. Podujatie obohatili o skvelé výkony aj olympionici z Ria. Víťazom seniorskej súťaže na 3 km sa stal práve Anton Kučmín, ktorý v Riu štartoval na 20 km trati.

II. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Vo štvrtok 24. novembra 2016 sa v priestoroch ŠG Banská Bystrica uskutočnilo II. kolo jubilejného X. ročníka Žiackej chodeckej ligy za veľmi bohatej účasti žiakov a žiačok základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha, Žiaru nad Hronom a Borského Svätého Jura. Opäť, ako je dobrým zvykom prišiel podujatie podporiť olympijský víťaz Matej Tóth, ktorý nezostal bez povšimnutia médií. Pozornosť médií si získali rovnako aj výkony mladých chodcov a perfektne zorganizované podujatie organizátormi OZ BCF, VŠC Dukla a ŠG Banská Bystrica s podporou mesta Banská Bystrica.

Integrácia v Poprade

Dňa 20.10. 2016 BCF o.z. podporilo účasť “ za odmenu“ vybraných žiakov z Banskej Bystrice na 8. ročníku Národného charitatívneho koncertu Integrácia. Krásnym gestom na podporu projektu bolo vytvorenie živej reťaze, ktorú tvorilo takmer 2000 školákov. Reťaz sa tiahla z centra mesta až po Arénu Poprad. Deti v bielych tričkách s nápisom Integrácia zaplnili Arénu a netrpezlivo čakali na známe osobnosti. Koncert otvoril obľúbený spevák Mário “Kuly” Kollár zo skupiny Desmod. Nechýbali hlasné ovácie a spolu s ním spievala celá Aréna. Podujatím sprevádzali moderátorky Jarmila Hargašová a Katarína Brychtová. Projekt prišli podporiť aj mnohé známe športové osobnosti ako olympijskí víťazi z Ria de Janeira 2016 Ladislav a Peter Škantárovci, hokejová hviezda Peter Bondra, vodnoslalomár Michal Martikán, zlaté paralympioničky z Ria de Janeira 2016 Michaela Balcová a Veronika Vadovičová. Na pódiu v sprievode svojho motocykla prišiel podujatie podporiť pretekár Štefan Svitko a veľkú ováciu si na pódiu vyslúžili futbalisti MFK Ružomberok a  futbalisti Svitu.

Na krídlach anjelov

Dňa 19. októbra BCF o.z. podporilo podujatie Občianskeho združenia Nádej Ladomerská Vieska, mesta Žiar nad Hronom a Občianckeho združenia Milan Štefánik s názvom „Na krídlach anjelov“. Celé podujatie pre deti a osoby s mentálnym postihnutím z Domovov sociálnych služieb sa nieslo v skvelej atmosfére. Usmiate tváre potešili obľúbená skupina Desmod, Maduar a Ivanna Bagová, Lola z Čiech, Sanchez Amsterdam, Zuzana Kucejová so Zumbou a moderátor Milan ,,Junior“ Zimnýkoval.

 

Týždeň proti rakovine a krok ku zdraviu

Dňa 14.10. BCF o.z. podporilo kampaň Ligy proti rakovine, ktorá po sedemnásty krát zrealizovala projekt s názvom “Týždeň proti rakovine“. Cieľom kampane bolo upriamiť pozornosť ľudí na prevenciu pred touto zákernou chorobou. Tvárou kampane bol olympijský víťaz v  atletickej chôdzi Matej Tóth a spolu s Ligou proti rakovine vyzval celé Slovensko na “krok ku zdraviu”. Ľudia sa vo veľkom zapojili do výzvy  a  svoje “nachodené” kroky počas mesiaca si vymieňali za skvelé odmeny a zľavy od “krokpartnerov“. Pre účastníkov bol pripravený balík prednášok na tému Pohyb a zdravie, pre študentov zaujímavé workshopy a samozrejme súťaže v niekoľkých športových disciplínach ako boccia, floorball, hod na kôš, penalta či švihadlo.

 

X. ročník Žiackej chodeckej ligy

Dňa 11. októbra sa začal jubilejný ročník Žiackej chodeckej ligy, ktorý odštartoval svoje prvé kolo pre nepriaznivé počasie v športovej hale VŠC Dukla v Banskej Bystrici. Podujatie prilákalo množstvo žiakov a žiačok, ktorí zbierali svoje prvé skúsenosti. Naďalej sa ho s obľubou zúčastnili aj mládežnícke stálice, ktoré pravidelne okupujú stupne víťazov a výkonnostne rastú. Za povšimnutie stáli kvalitné výkony Kristíny Zámečníkovej, Šimona Bátovského, Sandry Šebestovej, Paulíny Vránskej, Lukáša Rosenbauma, Tomáša Boboka, Barbory Brnákovej, Filipa a Anežky Krestiankovcov a Patrika Nemčoka. Cena za najlepší výkon kola skončila v rukách Barbory Brnákovej zo Žiaru nad Hronom. Usporiadatelia z OZ BCF , VŠC Dukla a ŠG Banská Bystrica  privítali na podujatí viceprimátora mesta Banská Bystrica Martina Turčana a olympijského víťaza, zároveň majstra sveta v chôdzi na 50 km Mateja Tótha.

 

Cisárska Vizitácia CAMA Psiare

Dňa 8.10. 2016 sa v rámci udeľovania titulu DoctorHoruruSkaza, ktorý sa každoročne udeľuje na pôde Cisárskej akadémie Marca Aurelia v Psiaroch neďaleko Hronského Beňadiku, konali chodecké preteky žiakov. Mladí chodeckí adepti prevažne z atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica tak mali možnosť ukázať svoje chodecké kvality čerstvému držiteľovi titulu, olympijskému víťazovi Matejovi Tóthovi, ktorý im ochotne rozdával autogramy na diplomy a podpisové kartičky. Sobotné odpoludnie v Psiaroch doplnil aj žiacky futbalový zápas, v ktorom rozhodoval trojnásobný olympionik Miloš Bátovský. Možnosť pričuchnúť k atletike umožnila malým záujemcom detská atletická škola na obecnom ihrisku pod taktovkou známeho trénera Romana Benčíka a našej olympioničky Márie Gálikovej.