Fotogaléria

I. kolo XI. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Vo štvrtok 5.10. v Športovej hale Dukla na Štiavničkách o 14tej hodine zaznel úvodný výstrel XI. ročníka päť kolovej súťaže žiakov a žiačok základných škôl Žiackej chodeckej ligy. Organizátori občianske združenie BCF a Dukla BB zaradili úvodné dve kategórie prváčikov a druháčikov, ako novinku pre enormný záujem mladších detí pretekať. Svoje prvé medaile si tak odniesli 1. Dominika Pernická zo ZŠ Radvanskej BB pred 2. Emíliou Iliašovou rovnako zo ZŠ Radvanskej BB. Medzi najmladšími chlapcami zvíťazil Alex Lepieš zo ZŠ Radvanskej BB pred Adamom Masárom z tej istej školy a Šimonom Benčíkom zo ZŠ Jilemnického BB. Čerstvý strieborný medailista z Medzištátneho stretnutia vo Varaždine Patrik Nemčok zo ZŠ Badín skvelým výkonom za ktorý mu prináležalo aj ocenenie „Najlepší výkon kola“ suverénne zvíťazil a potvrdil svoju dominanciu aj v Žiackej chodeckej lige. Medzi školami sa po úvodnom kole dostala do vedenia ZŠ Radvanská 1 Banská Bystrica, ktorú s odstupom 24 bodov prenasleduje ZŠ JGT Gaštanová Banská Bystrica a tretiu priečku si drží ZŠ zo Žiaru nad Hronom.

Banskobystrický chodecký míting

Posledný septembrový deň sa v meste pod Urpínom uskutočnil 1. ročník podujatia Banskobystrický chodecký míting – medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi. Podujatie slávnostne otvorili predsedníčka občianskeho združenia BCF Erika Karová, riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík a chodecká legenda Jozef Pribilinec. Park pod Pamätníkom SNP zaplnila stovka chodcov, najskôr mladšie kategórie, ktoré na okruhu korčuliarskej dráhy plné odhodlania hravo zvládli pol kilometrové a kilometrové trate, až po hlavné kategórie mužov a žien. V hlavnej kategórii na 5 km trati medzi ženami zvíťazila Klaudia Žarská z AK Spartak Dubnica, druhé miesto si odniesla Lucia Čubáňová z ŠK Dukla Banská Bystrica a tretiu priečku obsadila pretekárka z Litvy Austéja Kavaliuskaité. V mužskej kategórii na 5km sa stal víťazom úvodného ročníka Dominik Černý z ŠK Dukla Banská Bystrica, druhú priečku obsadil Milan Rizek a tretí skončil pretekár z Českej republiky Vít Hlaváč. Cenu za najlepší výkon „Cenu BCF“, ktorú odovzdala hlavná organizátorka podujatia a predsedníčka občianskeho združenia BCF Erika Karová si odniesol Dominik Černý. Podujatie nad ktorým prevzal záštitu primátor mesta postavilo  latku kvality podujatia veľmi vysoko a už teraz organizátori plánujú jej zvyšovanie v druhom ročníku. Medzi pretekármi  nechýbali slovenskí, českí a litovskí chodci.  Chodecký míting ukončil  plejádu športových podujatí organizovaných v rámci Európskeho týždňa športu 2017.

Medzištátne stretnutie starších žiakov Varaždin/CRO

Prvý reprezentanti Slovenska z klubu BCF Dukla BB, Patrik Nemčok a Tomáš Horný (chôdza na 3000m), nás reprezentovali 30.9.2017 na Medzištátnom stretnutí žiakov piatich krajín (SVK – CZE – SLO – HUN – CRO) v chorvátskom Varaždine. Výborný výsledok dosiahol Patrik Nemčok, ktorý obsadil 2. miesto v osobnom rekorde 14:29,73 a splnil tak „A“ limit pre zaradenie do ZPM SAZ. Tomáš Horný v konkurencii 9 chodcov obsadil 8. miesto výkonom 16:48,46 a ako najmladší spomedzi pretekárov získal potrebné skúsenosti. Gratulujeme!

 

Chôdza na Bacúchu – Cena Jozefa Pribilinca 2017

Dňa 23.9. sa na Bacúchu konal už jubilejný X. ročník tohto medzinárodného a v súčasnosti aj kvalitne obsadeného chodeckého podujatia. Napriek pokazenému autobusu a sním súvisiacimi trampotami s dopravou na miesto súťaže a aj chladnému upršanému počasiu sa 19 pretekárov a pretekárok BCF Dukla Banská Bystrica postavilo na štart svojej disciplíny. O medailovú bilanciu sa pre klub postarala svojím víťazstvom v kategórii prípravka dievčatá na 1 km Kristína Zámečníková, v kategórii prípravka chlapci na rovnakej trati Samuel Libiak skončil druhý, Henrieta Pastoreková sa medzi dievčatami prípravky postarala o tretie miesto, tretí skončil medzi mladšími žiakmi na 1 km Michal Duda a medzi mužmi veteránmi na 3 km Boris Krestianko. Všetci devätnásti pretekári a pretekárky si zaslúžia obdiv za predvedené výkony bez diskvalifikácií a húževnatosť s akou pristúpili ku svojmu štartu aj napriek nepriaznivým podmienkam.

 

Majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva – Nové Zámky

Počas víkendu 16. – 17. septembra sa v Nových Zámkoch konali majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva v atletike. Na programe prvého súťažného dňa (16.9.) bola chodecká disciplína na 3000 m, v ktorej sa očakávala obhajoba titulu majstra Slovenska od talentovaného Patrika Nemčoka z atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica. Konkurencia z Nitry, Skalice a výborne pripravení oddielový kolegovia však tiež prišli zabojovať o najcennejší kov z národného šampionátu a zúročiť svoju prípravu počas leta. Patrik potvrdil svoju „majstrovskú“ povesť a zvíťazil vo vynikajúcom osobnom rekorde 15:05,16. Spolu so strieborným Tomášom Horným (majstrom Slovenska mladších žiakov v tomto roku) taktiež z BCF Dukla Banská Bystrica sa nominovali na medzištátne stretnutie v Chorvátsku, kde budú 30.9. reprezentovať Slovensko a hlavne Banskú Bystricu Európske mesto športu 2017. Bronz si odniesol ich tímový kolega Filip Krestianko. Na štvrtom mieste klasifikovali Michala Dudu, piaty v osobnom rekorde skončil Richard Pastorek a ôsmy Brook Morton – Simons (všetci BCF Dukla Banská Bystrica). V kategórii dievčat, starších žiačok Banskobystričanka Anežka Krestianková vybojovala v konkurencii pretekárok z Nitry, Košíc, Martina, Žiaru nad Hronom, Borského Svätého Jura, Borského Mikuláša a Prešova pekné šieste miesto v osobnom rekorde 17:28, 18.

Letný športový tábor BCF – Králiky 2017

23.7. 2017 v obci Králiky neďaleko Banskej Bystrice odštartoval športový tábor pod vedením päť násobnej olympioničky Martiny Halinárovej. Hneď v úvodný deň nebola o športovanie núdza, keď absolvovali mladí táborníci turistiku na Skalku, korčuľovanie sa na kolieskových korčuliach, jazdu na kolobežkách, gymnastický tréning s odborníčkou Máriou Pýchovou a večerný zábavný program. Druhý deň po rannej rozcvičke si deti vyskúšali judo a večer prišla vzácna návšteva, športová hviezda biatlonu Martin Otčenáš s manželkou. Deti si mohli pozrieť zbierku jeho medailí, ako aj pušku. Každý dostal od Martina pekný darček a o autogramy bol veľký záujem. Počas ďalších dní tábora toho deťom pripravila vedúca Martina Halinárová neúrekom. Návštevu v TV Hronka, autogramy od reprezentanta v plávaní Tomáša Klobučníka, plavecký tréning pod vedením bronzového plavca z ME Ľuboša Križka, náučnú prestávku v Tajove, posilňovací tréning, šerm, karneval a záverečnú opekačku. Každé dieťa, ktoré všetko toto absolvovalo a zlepšilo si počas letných prázdnin kondíciu dostalo na záver tábora zaslúžený diplom.    

Majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva v atletike

Dňa 24.6. 2017 sa v areáli Športového gymnázia v Trenčíne uskutočnili tohtoročné majstrovstvá Slovenska v kategórii mladších žiakov a žiačok pre ročníky narodenia 2004 a mladších. Dvanásť pretekárok a pretekárov BCF Dukla Banská Bystrica sa v horúcom počasí postavilo na štart v disciplíne 2000 m chôdza. Spomedzi štartového poľa chlapcov vyšiel víťazne Tomáš Horný, pred kolegami z BCF Dukla BB Lukášom Rosenbaumom a Filipom Krestiankom. Ďalšie miesta patrili rovnako chlapcom z BCF Dukla v poradí: 4. Michal Duda, 5. Samuel Libiak, 6. Richard Pastorek, 7. Jakub Mažgút a 9. Brook Morton. Medzi dievčatami si najlepšie počínala Kristína Zámečníková, ktorej 4. miesto medzi konkurentkami, ktoré boli o tri roky staršie ju v budúcnosti radí medzi favoritky na víťazstvo. Pekné 6. miesto si vybojovala Nina Števulová, ktorá má ešte tiež pred sebou dva roky počas ktorých bude súťažiť vo vekovej kategórii mladších žiačok, rovnako ako 10. Henrieta Pastoreková. Sofia Potančoková na 13. mieste úspešne zabojovala s dvoj kilometrovou traťou za náročných podmienok, bez diskvalifikácie a uzavrela tak úspešné vystúpenie zverencov trénera Juraja Benčíka a Zdenka Babíka.

 

Majstrovstvá Slovenska dorastu v atletike

Dňa 10.6. 2017 sa v Dubnici nad Váhom konali majstrovstvá Slovenska v atletike dorastencov a dorasteniek. Atletický klub BCF Dukla BB prišli reprezentovať: Martina Krajčiová v behu na 100m, Lívia Paučová v behu na 400m, Ivan Sucháň v behu na 800m a chodkyne na 5000m Lucia Rusková, Anežka Krestianková a Nikoleta Ševčíková. O vynikajúce prekvapenie sa postarala  Lucka Rusková, ktorá v chôdzi na 5000 m, v osobnom rekorde 28:09 získala svoj prvý titul majsterky Slovenska. Na tej istej trati skončila Anežka Kretianková vo svojej premiére na peknom piatom mieste v osobnom rekorde 30:56 a na šiestom mieste s úsmevom na tvári prišla Nikoleta Ševčíková. Ostatní atléti BCF Dukla Banská Bystrica sa priblížili k svojim osobným rekordom, ale na medaily to nestačilo.

 

II. kolo M – SsAZ starších žiakov a prípraviek

Dňa 28.5. 2017 sa na štadióne SNP v Banskej Bystrici konalo II. kolo M- SsAZ družstiev v kategóriách staršieho žiactva a prípraviek. Klub BCF Dukla v rámci tohto podujatia reprezentovalo 14 pretekárov v chodeckých disciplínach a dvaja v behoch. V chôdzi na 3000m zvíťazil Patrik Nemčok pred jeho klubovými kolegami Michalom Dudom a Richardom Pastorekom. Mimo súťaž sa na štart v kategórii starších žiačok na 3000m postavila Lucia Rusková, ktorá skončila druhá. Medzi prípravkármi prvých päť miest patrilo BCF Dukle v poradí: Lukáš Rosenbaum, Samuel Libiak, Richard Slovák, Jakub Mažgút a Richard Zámečník. Chlapcov napodobnili prípravkárky dievčatá, ktoré skončili v poradí: Kristína Zámečníková, Nina Števulová, Henrieta Pastoreková a Ema Škvarková. V bežeckých disciplínach dobehol Ivan Sucháň na 800m v kategórii starších žiakov na 4. mieste a 6. miesto v mimo – súťažnom štarte v kategórii starších žiačok na 300m patrilo Lívii Paučovej.

 Finále X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici sa vo štvrtok 25.5. 2017 ukončil X. ročník Žiackej chodeckej ligy, no zároveň sa začala nová éra chôdze na Slovensku. To čo sa podarilo za krátky čas vybudovať v Banskej Bystrici môže byť prínosom i príkladom nielen pre slovenskú chôdzu, ale aj atletiku ako takú. Jubilejný X. ročník Žiackej chodeckej ligy vo svojom piatom finálovom kole prekonal rekord v účasti. Vo všetkých kategóriách v záverečnom piatom kole spolu štartovalo 107 dievčat a chlapcov vo veku 6 až 15 rokov. Pred vyhlásením výsledkov boli všetci zúčastnení organizátormi pozvaní na zmrzlinu. Finále X. ročníka sa skončilo víťazstvom športového ducha a po prázdninách sa už všetci tešia na ďalší, v poradí už XI. ročník.

 

 Medzioblastné stretnutie dorastu

Dňa 21. mája sa v Dubnici nad Váhom konalo “Medzioblastné stretnutie” dorastu v atletike. Stredoslovenský atletický zväz v chôdzi na 3000 m reprezentovali traja pretekári BCF Dukla BB, Anežka Krestianková, Patrik Nemčok a Tomáš Horný. Najlepšie umiestnenie dosiahol Patrik Nemčok, ktorý skončil medzi dorastencami na 2. mieste. Tretie miesto vybojoval svojím premiérovým štartom na 3000 m vo výbornom čase Tomáš Horný. Anežke Krestiankovej tesne unikli stupne víťazov a skončila na štvrtej priečke. Pretekári BCF Dukla BB získali pre SsAZ výborných 21 bodov.

 

Žiarska chôdza o pohár Jozefa Pribilinca

V piatok 5. mája sa klub BCF Dukla BB zúčastnil chodeckých pretekov Žiarska chôdza o pohár Jozefa Pribilinca v Žiari nad Hronom. Do mesta pod Urpínom sa mladým chodcom podarilo doniesť 11 trofejí. Prvé miesta obsadili v prípravke Paulína Vránska, Kristína Zámečníková /mladšie žiačky na 1km/, Lukáš Rosenbaum/ mladší žiaci na 1km/ a Patrik Nemčok /žiaci na 3km/. Druhé miesta obsadili Samuel Libiak /mladší žiaci na 1km/a Filip Krestianko /žiaci na 1km/. Tretie miesta si vybojovali Richard Zámečník v kategórii prípravka, Tomáš Bobok / mladší žiaci na 1km/, Anežka Krestianková na 3km trati v kategórii žiačok, Michal Duda /žiaci na 1km/ a Henrieta Pastoreková /žiačky na 1km/. Cenu Jozefa Pribilinca si odniesla Kristínka Zámečníková. Úspešné preteky pretekári spolu s trénermi a realizačným tímom oslávili zmrzlinou.

 

Medzinárodný chodecký míting Hlohovec 2017

V nedeľu 23.4. sa konalo podujatie Medzinárodný chodecký míting Hlohovec 2017. Na jeho 20. ročníku sa pretekári a pretekárky BCF Dukla BB postarali o 14 medailových umiestnení. Víťazne si počínali: Kristína Zámečníková (najmladšie žiačky), Lukáš Rosenbaum (najmladší žiaci), Tomáš Horný (mladší žiaci), Anežka Krestianková (staršie žiačky), Patrik Nemčok (starší žiaci) a Lucia Rusková (dorastenky). O strieborné medaily sa postarali Paulína Vránska (prípravka dievčatá), Jakub Beňuš (prípravka chlapci), Jakub Mažgút (najmladší žiaci), Filip Krestianko (mladší žiaci), Antónia Pribulová (staršie žiačky) a Nikoleta Ševčíková (dorastenky). Na bronzový stupienok sa postavili Tomáš Bobok (najmladší žiaci) a Michal Duda (mladší žiaci). Prípravkári, najmladší žiaci a mladší žiaci súťažili na 1 km, starší žiaci na 2 km a dorastenci na 3 km. Rovnaké trate absolvovali aj prípravkárky, žiačky a dorastenky.

I. kolo družstiev v kategórii dorastu 

V sobotu 22.4. sa atléti BCF Dukla BB zúčastnili 1. kola družstiev v kategórii dorastencov a dorasteniek, ktoré sa konalo na Štadióne SNP v Banskej Bystrici. Všetkých sedem bežcov sa na tomto podujatí postaralo o zlepšenia svojich najlepších výkonov, čím poukázali na svoj potenciál. Svojimi piatymi miestami zaujali v neľahkej konkurencii Lea Brnčalová /dorastenky na 800m/ a Lívia Paučová /dorastenky na 400m/. Rovnako na piatom mieste dobehla štafeta BCF Dukla BB na 4×100m v zložení: Paučová, Krupová, Brnčalová, Krajčiová.

 

Záhorácka dvadsiatka

V sobotu 22.4. sa mladí pretekári BCF Dukla BB postavili na štart v Borskom Mikuláši v rámci podujatia 48. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Záhorácka dvadsiatka 2017 odkiaľ si priniesli 14 trofejí. Vo svojich vekových kategóriách zvíťazili: Jakub Beňuš (prípravka chlapci), Paulína Vránska (prípravka dievčatá), Lukáš Rosenbaum (najmladší žiaci), Kristína Zámečníková (najmladšie žiačky) a Tomáš Horný (mladší žiaci). Na druhom mieste sa umiestnili: Nina Knoppová (prípravka dievčatá), Tomáš Bobok (najmladší žiaci), Filip Krestianko (mladší žiaci) a Patrik Nemčok (starší žiaci). Bronzové medaily vybojovali: Michal Hew (prípravka chlapci), Jakub Mažgút (najmladší žiaci), Michal Duda (mladší žiaci), Anežka Krestianková (staršie žiačky) a Lucia Rusková (dorastenky). Prípravkári a najmladší žiaci súťažili na 1 km, mladší žiaci súťažili na 2 km, starší žiaci na 3 km a dorastenci na 5 km. Rovnaké trate absolvovali aj prípravkárky, žiačky a dorastenky.

IV. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Vo štvrtok /6.4./ OZ BCF, VŠC Dukla BB a ŠG zorganizovali v priestoroch krytej haly Športového gymnázia IV. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy. Pred finálovým kolom nechýbal nikto z favoritov na celkové víťazstvo v snahe udržania, alebo zvýšenia si svojho náskoku. V početnej konkurencii si žiaci základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha, Slovenskej Ľupče a Žiaru nad Hronom nič nedarovali. V rámci slávnostného vyhlásenia výsledkov boli odmenení prítomní účastníci korešpondenčnej súťaže v skoku do diaľky, ktorú organizuje Slovenský atletický zväz. Diplom za tretie miesto z vyše 400 detí z celého Slovenska si prebrala Kristína Zámečníková.

 

Dudinská päťdesiatka 2017

V sobotu 25. marca prišli pretekári BCF Dukla BB v hojnom počte reprezentovať svoj klub na 36. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka. Klubovým autobusom si z Dudiniec priviezli dva tituly o ktoré sa postarali Patrik Nemčok medzi staršími žiakmi na 3 km a Kristína Zámečníková medzi prípravkárkami na 1 km. Tri strieborné medaily si vybojovali Tomáš Horný medzi mladšími žiakmi, Lukáš Rosenbaum medzi prípravkármi a Simona Stachová medzi prípravkárkami (všetci na 1 km). Bronz si po zlepšení svojich osobných rekordov odniesli Anežka Krestianková medzi staršími žiačkami na 3 km a Richard Pastorek medzi mladšími žiakmi na 1 km. Len tesne stupne víťazov unikli jednému z najmladších pretekárov prípravky Richardovi Slovákovi, ktorý obsadil štvrtú priečku a jeho výkony pri vytrvaní v príprave napovedajú sľubnú budúcnosť. Uznanie patrí aj všetkým prvoštartujúcim, ktorí bojovnými výkonmi prišli až do cieľa a odniesli si tak zaslúžené účastnícke medaily.

 

Banskobystrická hala 2017

X. ročník podujatia Banskobystrická hala 2017 sa konal v hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici 17.2. a priniesol skvelé výkony. Chodcov prišiel povzbudiť aj Matej Tóth, olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km. Riaditeľom pretekov bol Roman Benčík a vedúcim rozhodcom jeho otec a legendárny tréner chodcov Juraj Benčík. Technickým riaditeľom bol Zdenko Babík. Banskú Bystricu na pretekoch zastupovali najmä tímy Dukla Banská Bystrica a BCF Dukla Banská Bystrica. Medzi žiakmi a žiačkami boli víťazmi členovia atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica Antónia Pribulová a Tomáš Horný, v kategóriách žien a mužov zvíťazili Lucia Čubaňová a Dominik Černý z Dukly Banská Bystrica. Medzi dorastencami Patrik Nemčok z BCF Dukla Banská Bystrica opäť v skvelom výkone podľahol o tri roky staršiemu Alanovi Hamžičovi z Nitry.

 

III. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

3. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy sa odohralo 9. februára v krytej hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici opäť s rekordnou účasťou pretekajúcich žiakov základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha a Žiaru nad Hronom. Usporiadatelia o.z. BCF, ŠG a VŠC Dukla Banská Bystrica môžu byť spokojní pri pohľade na stovku štartujúcich žiakov v atletickej chôdzi. Okrem kvantity boli na podujatí k zhliadnutiu aj veľmi kvalitné výkony v podaní majstrov Slovenska a medailistov z národného šampionátu Anežky Krestiankovej, Tomáša Horného, Patrika Nemčoka, Filipa Krestianka, Antónie Pribulovej, Lucie Ruskovej a Michala Dudu, ktorých v úvode podujatia vyspovedala RTVS a TV Hronka. Medzi mladé nádeje slovenskej chôdze aj tentokrát zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, ktorý okrem podpisových kartičiek pre všetky deti venoval aj svoje povestné tričko so zlatou medailou práve súčasnej majsterke Slovenska starších žiačok a víťazke 3. kola Žiackej chodeckej ligy v kategórii 2001 – 2003, Anežke Krestiankovej. Cenu za najlepší výkon kola si odniesol Šimon Bátovský, ktorý zvíťazil v kategórii prípravkárov spôsobom „štart – cieľ“.

 

 

Majstrovstvá Slovenska v chôdzi a Elán míting v atletike

29.1. 2017 sa v bratislavskej hale Elán konali Majstrovstvá Slovenska v chôdzi vo všetkých vekových kategóriách, po ktorých nasledoval Elán míting vo vybraných atletických disciplínach. Na vrchol atletickej halovej sezóny, kde sa zišli tí najlepší chodci všetkých klubov na Slovensku prišli perfektne pripravení aj pretekári BCF Dukla BB, zverenci trénerov Juraja Benčíka a Zdenka Babíka. Majstrovské tituly si do Banskej Bystrice priviezli Anežka Krestianková a Tomáš Horný. Strieborné medaily si vybojovali Patrik Nemčok v kategórii starších žiakov a Filip Krestianko v kategórii mladších žiakov. Bronzové medaily z národného šampionátu chodcov sú v rukách Michala Dudu v kategórii mladších žiakov, Antónie Pribulovej v kategórii starších žiačok a Lucie Ruskovej v kategórii dorasteniek. Po prvý krát v histórii Majstrovstiev Slovenska sa podarilo prvú deviatku štartového poľa obsadiť pretekármi jedného klubu o čo sa postarali mladší žiaci atletického klubu BCF Dukla BB. Všetci reprezentanti a reprezentantky predviedli obdivuhodné výkony, vyhli sa diskvalifikácii a ukázali učebnicovú chodeckú techniku.

 

Majstrovstvá Stredoslovenského kraja v atletike (bežecké disciplíny)

21.1.2017 sa konali v ŠH Elán v Bratislave Majstrovstvá Stredoslovenského kraja v atletike. Po chodcoch sa teda do atletických disciplín zapojili a naši bežci. Radosť nám na začiatku pretekov urobila dorastenka Lea Brnčalová, ktorá na 800m v konkurencií 8 pretekárok skončila na výbornom 2.mieste, osobným rekordom 2:44,08s. Svoju ťažkú atletickú premiéru si odkrúžil aj Ivan Sucháň na 3000m starších žiakov, kde skončil na 4.mieste časom 12:37,70s. Vo svojej druhej disciplíne na 150m, sa z 26 pretekárov umiestnil na výbornom 10.mieste s časom 20,28s. Svoju atletickú premiéru zažila aj dorastenka Agáta Pribulová na 3000m, sestra našej chodkyne Antónií Pribulovej. Svoju premiéru zvládla dobre, keď sa v konkurencií 10 pretekárok umiestnila na 8.mieste. Na štarte jej boli konkurenciou aj 3 kvalitné pretekárky z Česka.

 
 
 

 Majstrovstvá Stredoslovenského kraja v atletike

Druhú januárovú sobotu /14.1./ sa v hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici uskutočnili Majstrovstvá Stredoslovenského kraja v atletike. Program podujatia uzatvárala práve naša najúspešnejšia atletická disciplína pod piatimi kruhmi – chôdza. Štartovné pole tvorili deti atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica , skupina chodcov z Nitry, chodci z Martina, Bacúcha, Borského Mikuláša a iných miest Slovenska. Dokonale pripravení pretekári BCF Dukla BB aj tentokrát potvrdili svoju dobrú povesť. Tituly majstrov kraja si vybojovali medzi prípravkármi Lukáš Rosenbaum a Kristína Zámečníková, ktorých na stupni doplnili Samuel Libiak, Richard Slovák a Nina Števulová. V kategórii mladších žiakov a žiačok sa stal majstrom kraja Tomáš Horný, ktorému robili na stupňoch spoločnosť kolegovia Filip Krestianko a Richard Pastorek. Na treťom mieste sa medzi mladšími žiačkami umiestnila Aneta Mikolajová. V kategórii starších žiakov a žiačok zvíťazili Anežka Krestianková a Patrik Nemčok. Tretie miesta si vybojovali Antónia Pribulová a Michal Duda. V záverečnej kategórii žien sa stala majsterkou kraja prekvapivo Nikoleta Ševčíková po svojom životnom výkone a tretie miesto si po návrate po zranení odniesla Lucia Rusková. Pretekárom patrí veľká vďaka, hoci je nám ľúto, že sme boli na vlastné oči svedkami toho, že sa úcty k víťazom posledných dvoch kategórií nedostalo  zo strany predstaviteľov organizačného tímu.

 

Chodecké preteky o pohár Mateja Tótha

V stredu 21.12. sa uskutočnil v Nitre I. ročník chodeckých pretekov “O pohár Mateja Tótha”, kde nechýbal v úlohe štartéra ani samotný olympijský víťaz. Krytá hala Spojenej strednej školy v Nitre sa zaplnila štartujúcimi žiakmi a dorastencami, ktorí sa zišli v hojnom počte v predvianočný čas si zmerať svoje sily. Za zmienku stoja skvelé výkony a víťazstvá pretekárov BCF Dukla Banská Bystrica Kristíny Zámečníkovej a Lukáša Rosenbauma, ktorí si poháre od Mateja Tótha priviezli so sebou do Banskej Bystrice. 

 

 

Večierok športového klubu

Dňa 3.12. sa za bohatej účasti pretekárov, rodičov a funkcionárov konal koncoročný večierok klubu BCF Dukla Banská Bystrica. Po ukončení slávnostnej večere bola pre mladých športovcov doručená “anjelska pošta” v podobe novej kolekcie športových súprav na ďalšiu sezónu. Všetkým patrí obrovská vďaka za skvelú atmosféru!

 

 I. ročník pretekov Krupina

V utorok 29. novembra sa v Krupine konali chodecké preteky za účasti najslávnejšieho “štartéra” chodeckého sveta, olympijského víťaza v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. V rámci podujatia s bohatou mládežníckou účasťou priamo vynikali mladí chodci atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica, ktorí vo svojich vekových kategóriách pravidelne obsadzovali stupne pre víťazov a rozdávali rozhovory zvedavým novinárom. Podujatie obohatili o skvelé výkony aj olympionici z Ria. Víťazom seniorskej súťaže na 3 km sa stal práve Anton Kučmín, ktorý v Riu štartoval na 20 km trati.

 

II. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Vo štvrtok 24. novembra sa v priestoroch ŠG Banská Bystrica uskutočnilo II. kolo jubilejného X. ročníka Žiackej chodeckej ligy za veľmi bohatej účasti žiakov a žiačok základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha, Žiaru nad Hronom a Borského Svätého Jura. Opäť, ako je dobrým zvykom prišiel podujatie podporiť olympijský víťaz Matej Tóth, ktorý nezostal bez povšimnutia médií. Pozornosť médií si získali rovnako aj výkony mladých chodcov a perfektne zorganizované podujatie organizátormi OZ BCF, VŠC Dukla a ŠG Banská Bystrica s podporou mesta Banská Bystrica.

 

X. ročník Žiackej chodeckej ligy

Dňa 11. októbra sa začal jubilejný ročník Žiackej chodeckej ligy, ktorý odštartoval svoje prvé kolo pre nepriaznivé počasie v športovej hale VŠC Dukla v Banskej Bystrici. Podujatie prilákalo množstvo žiakov a žiačok, ktorí zbierali svoje prvé skúsenosti. Naďalej sa ho s obľubou zúčastnili aj mládežnícke stálice, ktoré pravidelne okupujú stupne víťazov a výkonnostne rastú. Za povšimnutie stáli kvalitné výkony Kristíny Zámečníkovej, Šimona Bátovského, Sandry Šebestovej, Paulíny Vránskej, Lukáša Rosenbauma, Tomáša Boboka, Barbory Brnákovej, Filipa a Anežky Krestiankovcov a Patrika Nemčoka. Cena za najlepší výkon kola skončila v rukách Barbory Brnákovej zo Žiaru nad Hronom. Usporiadatelia z OZ BCF , VŠC Dukla a ŠG Banská Bystrica  privítali na podujatí viceprimátora mesta Banská Bystrica Martina Turčana a olympijského víťaza, zároveň majstra sveta v chôdzi na 50 km Mateja Tótha.

 

 Cisárska Vizitácia CAMA Psiare

Dňa 8.10. sa v rámci udeľovania titulu DoctorHoruruSkaza, ktorý sa každoročne udeľuje na pôde Cisárskej akadémie Marca Aurelia v Psiaroch neďaleko Hronského Beňadiku, konali chodecké preteky žiakov. Mladí chodeckí adepti prevažne z atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica tak mali možnosť ukázať svoje chodecké kvality čerstvému držiteľovi titulu, olympijskému víťazovi Matejovi Tóthovi, ktorý im ochotne rozdával autogramy na diplomy a podpisové kartičky. Sobotné odpoludnie v Psiaroch doplnil aj žiacky futbalový zápas, v ktorom rozhodoval trojnásobný olympionik Miloš Bátovský. Možnosť pričuchnúť k atletike umožnila malým záujemcom detská atletická škola na obecnom ihrisku pod taktovkou známeho trénera Romana Benčíka a našej olympioničky Márie Gálikovej.

 

 Chôdza na Bacúchu

Podujatie otvoril starosta obce Ján Kán a začiatok podujatia odštartoval chodecký kilometer pre zdravie, ktorý si prešli aj starosta obce, Jozef Pribilinec, či Juraj Benčík a ukázali, že sú stále vo forme. Ďalej nasledovali samotné preteky od vekových kategórií tých najmladších až po kategórie veteránov. O tom, že majú naši olympijský víťazi svojich nasledovníkov presvedčila početná úspešná výprava mladých pretekárov BCF Dukla Banská Bystrica, ktorej sa podarilo ovládnuť stupne víťazov v ich kategóriách. Pozornosti divákov neunikli skvelé výkony talentovaného Patrika Nemčoka medzi žiakmi, víťaza kategórie mužov Miroslava Úradníka, či víťazky kategórie žien Márie Gálikovej. Práve posledná menovaná Gáliková prevzala na samotný záver podujatia z rúk Jozefa Pribilinca cenu za najlepší výkon v podobe sošky, ktorá bola umeleckým dielom Andrey Pribilincovej.

 

Chodecká Nitra

Chodecký sviatok s názvom “Chodecká Nitra”  slávnostne otvoril sám prezident SOV František Chmelár spolu so súčasným olympijským víťazom v chôdzi na 50 km Matejom Tóthom. V dejisku tohto prestížneho podujatia nechýbal ani niekdajší olympijský víťaz Jozef Pribilinec a uznávaní tréneri Juraj Benčík, Peter Mečiar či Matej Spišiak. Súčasťou 9. ročníka Chodeckej Nitry na pešej zóne pri Divadle Andreja Bagara boli aj chodecké preteky detí žiackych kategórií. Mladí pretekári BCF Dukla Banská Bystrica aj na tomto podujatí zaujali popredné umiestnenia na stupňoch víťazov v ich kategóriách a potvrdili tak skvelú prácu s mládežou v klube, ktorého sú členmi. O kultúrny program sa postaral spevák Samuel Tomeček a všetko vyvrcholilo autogramiádou Mateja Tótha.

 

Majstrovstvá Slovenska v atletike staršieho žiactva

Dňa 17. – 18.9. 2016 sa v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska v atletike staršieho žiactva. Chodecká disciplína na 3000m v ktorej sa predstavila šestica pretekárov a pretekárok BCF Dukla Banská Bystrica bola na programe v sobotu 17.9. Za daždivého počasia sa medzi staršími žiakmi podarilo získať Patrikovi Nemčokovi bronzovú medailu v novom osobnom rekorde v čase 15:34,98.  Nedávny majster Slovenska mladších žiakov z Nových Zámkov bol medzi pretekármi na stupni víťazov najmladší, čo ho predurčuje v budúcich rokoch na zisk najcennejšieho kovu v tejto kategórii. Pekné piate miesto si vybojoval jeho tímový kolega Richard Pastorek, ktorý zaznamenal rovnako výkonnostný progres. Medzi staršími žiačkami sa na bronzový stupienok postavila Lucia Rusková v čase 17:24, 06. Jej tímová kolegyňa Anežka Krestianková, vekom ešte len mladšia žiačka obsadila 5. miesto a získala vo svojej budúcej kategórii cenné skúsenosti. Ďalšie dve pretekárky BCF Dukla Banská Bystrica skončili v prvej desiatke štartového poľa, keď Nikoleta Ševčíková obsadila 7. miesto a Antónia Pribulová skončila 9.

 

 Chôdza v kúpeľoch

Liečebný dom Rubín v Dudinciach 9. -11. septembra oslavoval 50. výročie svojho založenia. Oslavy sa konali v areáli kúpeľného parku za početnej prítomnosti kúpeľných pacientov a ďalších hostí. Moderátorom na pódiu bol známy konferenciér Ján Snopko z Banskej Bystrice. V úvodnom slávnostnom prejave privítal všetkých účastníkov generálny riaditeľ kúpeľov Slavomír Brza, ktorý prítomných prekvapil, keď na pódium pozval dvoch atlétov, olympijských víťazov, chodcov Jozefa Pribilinca a Mateja Tótha a ich trénera Juraja Benčíka. Juraj Benčík ku gratulácii jubilantom pridal aj poďakovanie za pomoc, ktorú miestni poskytujú pri propagácii rozvoja slovenskej atletickej chôdzi. História 35-ročnej “Dudinskej päťdesiatky”, veľkých medzinárodných chodeckých pretekov, je toho dostatočným dôkazom. Aj preto bolo prirodzené, ale aj milé konanie samotných chodcov, keď v rámci sprievodného programu osláv pripravili “Detskú päťdesiatku”. Chodecké preteky žiakov na 1 km, kde na okruhu v kúpeľnom parku pretekali v štyroch kategóriách  žiaci ZŠ prevažne z atletického klubu BCF Dukla z Banskej Bystrice. Veľavravná bola architektúra propagačnej steny, kde dominovali veľké barely Pribilinca a Tótha, ale aj pútač s textom: “Dudinská päťdesiatka, chodci gratulujú Rubínu k 50-ke.” Preteky boli povzbudivou prezentáciou, ktorá naznačila, že v slovenskom športe nemusíme mať obavy o nasledovníkov  našich minulých i súčasných najúspešnejších chodcov. Odmenou pre mladých adeptov atletiky bol voľný vstup na kúpalisko Dudinka, čo všetky deti a rodičia s radosťou a typickým detským šantením prijali a využili.

 

 Majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva
 

18. júna sa v Nových Zámkoch konali Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a žiačok, ktoré boli pre klub BCFDBB maximálne úspešné. Všetci naši reprezentanti splnili hlavný cieľ, ktorým bolo hlavne dôjsť do cieľa. Nebolo to až také jednoduché, nakoľko bolo veľmi teplo, čo pre vytrvalcov nieje priam ideálne. Napriek tomu si Anežka Krestianková a Patrik Nemčok so sebou do Banskej Bystrice priviezli tituly, Filip Krestianko a Tomáš Horný doplnili Patrika na stupni víťazov a výkony Lukáša Rosenbauma, Niny Števulovej, Henriety Pastorekovej a Richarda Pastoreka boli tiež prísľubom do úspešnej budúcnosti.

 

IX. žiacka chodecká liga finále

16. júna sa v rámci podujatia Olympijská štafeta Rio 2016 konalo finále IX. ročníka “Žiackej chodeckej ligy” pod pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Pre úspešných olympionikov Jozefa Pribilinca a Pavla Blažeka, rovnako ako aj pre najúspešnejšieho trénera chodeckej reprezentácie Juraja Benčíka OZ BCF na úvod pripravilo prekvapenie v podobe ďakovných plakiet. Žiaci základných škôl, ktorí si prišli zasúťažiť v športovej chôdzi boli príjemným spestrením podujatia. Za slnečného počasia sa bojovalo o tituly v rámci V. kola, ale aj v rámci celej ligy, kde na víťazov čakali nádherné poháre, ale aj vecné ceny.  Vďaka sponzorom OZ BCF,  STEFFE, Svet športu, Szabo, Priekopník a DUKLA sa pekné ceny ušli každému súťažiacemu a nik neobišiel naprázdno. Podujatie podporili OZ BCF, ŠG Banská Bystrica, VŠC DUKLA Banská Bystrica a mesto Banská Bystrica.

 

Majstrovstvá Slovenskej republiky dorastu

Prvý júnový víkend patril národnému šampionátu dorastencov a dorasteniek v atletike. Organizátorom bol Dubnický atletický klub AK Spartak Dubnica nad Váhom. BCFDBB reprezentovali dve mladé nádejné chodkyne Nikoleta Ševčíková a Antónia Pribulová, ktoré boli najmladšími účastníčkami tejto vekovej kategórie a v disciplíne 5000m chôdza sa prvý krát postavili na svoj súťažný štart. Počínali si však nad očakávania svojho trénera Zdenka Babíka a jeho plánovaný čas bol o vyše minútu pomalší, ako ich výkony.

 

Medzinárodný chodecký míting

15. mája sa uskutočnil 19. ročníku Chodeckého mítingu v Hlohovci. Zúčastnili sa ho aj mladí atléti AK BCF Dukla Banská Bystrica. Podujatie malo dobrú športovú úroveň, keď sa ho zúčastnili pretekári zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Litvy, Talianska, Chorvátska, Bulharska, Slovinska, Poľska, Nemecka a Srbska. Podujatie bolo úspešné pre 28 člennú skupinu chodcov a celý realizační tím s BCF Dukly Banská Bystrica.

 

“Záhorácka dvadsiatka”

14. mája sa v Borskom Mikuláši uskutočnilo podujatie “Záhorácka dvadsiatka” s bohatou medzinárodnou účasťou. Do bojov o medailové umiestnenia sa zapojili aj mladé nádeje BCFDBB, ktoré zbierali cenné medzinárodné skúsenosti a nechýbali ani na stupňoch pre víťazov. Vo veteránskej kategórii nechýbal ani niekdajší majster sveta Pavol Blažek a najúspešnejší tréner chodeckej reprezentácie Juraj Benčík, ktorý pretekal za BCF Duklu Banská Bystrica.

 

1.kolo súťaže družstiev stredoslovenského atletického zväzu

V Banskej Bystrici za veľmi chladného počasia sa uskutočnilo 1. kolo súťaže družstiev stredoslovenského atletického zväzu 24. apríla. Mladé chodecké nádeje klubu BCF Dukla BB zaujali všetky popredné pozície v chodeckých disciplínach a za neľahkých podmienok úctyhodne reprezentovali svoj klub. Ich výkony si zaslúžili obdiv a sú prísľubom do budúcnosti!!!

 

Žiacka chodecká liga

V priestoroch Športového gymnázia v Banskej Bystrici sa 14. apríla konalo 4.kolo “Žiackej chodeckej ligy”, ktoré upútalo bohatou účasťou detí základných škôl z Banskej Bystrice, ale aj Žiaru nad Hronom, Martina a Bacúcha. Pretekári a pretekárky BCF Dukla Banská Bystrica okrem nápadných žltých tričiek zaujali aj svojimi výkonmi a stále zlepšujúcou sa chodeckou technikou. Do organizácie podujatia sa aktívne zapojil aj majster sveta Matej Tóth a viacerí limitári na LOH  Rio de Janeiro v atletickej disciplíne chôdza.

 

Dudinská päťdesiatka 2016

Mesto Dudince  privítalo19. marca svetovú chodeckú elitu na svojej tradičnej “Dudinskej päťdesiatke”. Reprezentanti mali jednu z posledných možností potvrdiť, alebo splniť limity na LOH Rio de Janeiro a predvádzali sa v špičkovej forme.  Svoju premiéru na veľkom medzinárodnom podujatí mali aj mladé chodecké nádeje BCF Dukla Banská Bystrica, ktorých výkony boli prísľubom do budúcnosti.

 

Žiacka chodecká liga

Februárové 3. kolo žiackej chodeckej ligy sa  konalo v priestoroch haly Športového gymnázia v Banskej Bystrici. Svojou návštevou ho podstil majster sveta v chôdzi na 50km Matej Tóth, ktorý pre veľký záujem mladých chodcov urobil aj autogramiádu z ktorej ho jeho žiacky priaznivci len tak za chvíľu nepustili. Podujatia sa zúčastnilo veľké množstvo štartujúcich detí, ktoré tomuto športu sympatizuje.

 

Halové preteky v atletickej chôdzi

Začiatkom tohto roka, 5. januára, sa konali halové preteky pod strechou Športového gymnázia v Banskej Bystrici, ktorých sa zúčastnilo množstvo pretekárov a pretekárok vo všetkých kategóriách. Nechýbali ani reprezentanti, ktorí si prišli otestovať svoju formu.

 

Podpora športu je pre nás dôležitá

Už tretí rok podporujeme obecné futbalové kluby, ktoré v súčasnosti zápasia o prežitie z dôvodu nedostatku financií. Od roku 2014 sme venovali klubom viac ako 200 sád dresov, v ktorých nás reprezentujú vo svojich súťažiach.

 

Úspech druhého ročníka BCF MTB Maratón Levočské Vrchy aj vďaka spoločnosti BCF

Druhý ročník úspešného maratónu sa konal 30. mája 2015. O úspešnosti podujatia hovorí aj fakt, že hneď jeho druhý ročník bol zaradený do SLOVAK XCM TOUR 2015. Všetkým cyklistom počasie v deň pretekov prialo, možno aj vďaka čomu z prihlásených  431 cyklistov dorazilo do cieľa 377. Na svoje si prišli aj deti, ktoré si zmerali sily na detskej cyklotrase. Spoločnosť BCF ako generálny partner pretekov sa teší z vysokého úspechu pretekov a záujmu športovcov, ktorí sa podujatia zúčastnili.