Fotogaléria

FBK BCF Dukla B. Bystrica myslel pred sviatkami aj na ostatných

V piatok 22.12. 2017 v ŠH Badín florbalový klub FBK BCF Dukla BB zorganizoval pre svojich členov prvý krát vianočný klubový turnaj. Akcia bola spojená aj s dobrou vecou. Pred Vianocami spravili zbierku oblečenia a hračiek, ktoré putovali Nadácii Eriky Karovej pre sociálne slabé rodiny.

Ostrava Cup JUNIOR 2017

Florbalový klub Banská Bystrica, už pod novým názvom FBK BCF Dukla Banská Bystrica, reprezentoval naše mesto na medzinárodnom turnaji v Ostrave 3.6. – 4.6. 2017. Pre všetkých hráčov, trénerov, ale aj pre rodičov to bol veľký zážitok.

Mladšie žiačky mali náročný program. V skupine odohrali 4 zápasy v krátkom časovom slede. Nezvládli však rozhodujúci zápas s Ostravou (3:5) o postup do semifinále a tak nemali šancu už zabojovať o medaile.

Dorastenci išli hlavne zbierať skúsenosti a zmerať si sily s českými družstvami. Ich zostava bola oklieštená, čo ich stálo aj lepší výsledok.  Na poslednú chviľu ich káder doplnili naše dve staršie žiačky. Konečný výsledok zodpovedá aktuálnej výkonnosti a nepodarilo sa im postúpiť do 1/8 finále.

 

Výnimočné ukončenie sezóny 1. FbK Banská Bystrica 

Náš najúspešnejší florbalový klub v kraji v piatok /19.5. 2017/ zorganizoval vyhodnotenie sezóny 2016/2017 spojené s ocenovaním najlepších hráčov klubu. Oceňovanie sa uskutočnilo na ZŠ Moskovská,  kde sa začala aj história florbalu v Banskej Bystrici.

Predseda klubu:

Chcel som sezónu vyhodnotiť výnimočne a ako by to bolo ak by som sa nepoďakoval rodičom detí, ktorý nám nesmierne pomáhajú,sponzorom, podporovateľom, trénerkám či mojej rodine.

Pri tejto udalosti som vyhodnotil aj 3 najlepších hráčov/hráčky z každej mládežnickej kategórií:

Mladšia prípravka – Jakub Škarvada, Milan Kmeť, Daniel Juhasz

Staršia prípravka – Eliška Antalovová, Alex Šálka, Alexander Dobiáš

Mladší žiaci – Simon Karol, Samuel Pšitek, Martin Glončák

Mladšie žiačky – Nina Ridzoňová, Laura Víznerová, Tereza Klementisová

Staršie žiačky – Michaela Styková, Kristína Králiková, Tereza Antošíková

Dorastenci – Boris Motýľ, Adrian Dvorský, Martin Kubina

Dorastenky – Tea Mažaryová, Simona Ridzoňová, Sára Šimová

Juniorky – Alena Martinková, Veronika Ferenčíková, Katarína Kallová

Výnimočne poďakovanie dostali aj dve hráčky, ktoré náš klub opúštajú:

Alenka Martinková – odchod na VŠ do Česka

– 138 zápasov, 143gólov + 100asistencií

SPOLU 243 bodov

Brankárka Annamária Brlášová – “športový dôchodok”

– 90 zápasov, 6,18 gól/zápas

Aj napriek vyhodnoteniu, ešte nieje sezóna na konci a po titule VICE MAJSTERKY SR v mladších žiačkach nás čakajú M – SR v kategóriách staršia prípravka a juniorky. Vrcholom bude medzinárodný turnaj v Ostrave, kde sa náš klub zúčastní v kategóriách mladšie žiačky a dorastenci.

Súčasťou vyhodnotenia bolo aj predstavenie nového loga.

 

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiačok vo florbale

Florbalový klub 1.FbK BCF Banská Bystrica dostal prvý krát v histórií tu česť, aby zorganizoval záverečný turnaj Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórií mladších žiačok o pohár predsedu Slovenského florbalového zväzu. Turnaj sa uskutočnil v ŠH Badín, kde sa stretla Slovenská špička, ktorá si zmerala sily vo vzájomných zápasoch. V turnaji však nebol výsledok pre družstvá tak dôležitý, ako skvelá atmosféra, výborné zápasy, predvedené výkony a emócie, ktoré odovzdali dievčatá do 13 rokov na ihrisku.

Domáci florbalový klub 1. Fbk BCF Banská Bystrica sa teší z titulu Vicemajstriek Slovenska pre rok 2017, ale aj z predvedenej hry dievčat na ihrisku.

 

XVI. KOLO I. LIGA ŽIEN

1.FbK BCF B. Bystrica – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

1.FbK BCF B. Bystrica – FbO Florpedo Bratislava 3:6 (2:2, 2:0, 1:1)

Florbalistky rezervy zakončili sezónu v 1. lige žien dvoma víťazstvami nad Bratislavskými družstvami. Dievčatá si víťazstvá zaslúžene na domácej pôde vybojovali a tak si upevnili celkové 6. miesto v celoštátnej súťaži žien v I. lige. Výbornú streleckú formu ukázali dve hráčky a to iba 15 ročná Miška Styková a študentka 1. ročníka Športového gymnázia v Banskej Bystrici Sára Šimová.

 

XX. KOLO EXTRALIGA ŽIEN

1.FbK BCF B. Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 3:6 (0:1, 1:1, 2:4)
Dievčatá predviedli podľa trénera Zdenka Babíka veľmi dobrý výkon, keď bojovali o každý centimeter ihriska. Tešil ho fakt, že dokázali zaútočiť a darilo sa im aj v obrane napriek prehre. Takéto zápasy zverenkyne trénera Babíka potrebujú čo najčastejšie, aby sa bojovnosť časom odzrkadlila aj na výsledku stretnutia. Momentálne čaká hráčky 1. FbK BCF B. Bystrica baráž o udržanie sa v Extralige, kde budú chcieť uspieť.

 

 

XV. KOLO EXTRALIGA ŽIEN

1.Fbk BCF B. Bystrica – NTS FK Nemšová 5:19 (1:5, 1:5, 3:9)

Trénerovi Zdenkovi Babíkovi sa ťažko hodnotí taký náročný zápas, nakoľko malo družstvo žien neuveriteľnú maródku hráčok zavinenú chorobami a zraneniami.  Proti Nemšovej jeho družstvo hralo  len so 7 hráčkami. S družstvom zo špice tabuľky sa hralo ťažko, no tréner Babík musel jeho zverenkyne pochváliť za ich bojovnosť aj napriek vyššej prehre. 

 
 
 
 

XIV. KOLO I. LIGA ŽIEN
 

1.FbK BCF B.Bystrica – FbO Žochár Topoľčany 5:0 (2:0,2:0,1:0)
 

V druhom víkendovom zápase 8.1. nastúpili florbalistky Fbk BCF B. Bystrica proti Topoľčanom, ktoré boli druhé v tabuľke 1.ligy. Od začiatku banskobystrické dievčatá tvorili hru a nepustili súpera takmer k ničomu. Prvý gól do siete Topolčian padol v 37. sekunde po strele Barbory Uramovej. Postupne banskobystrické florbalistky svoj náskok zvyšovali a v pohode zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 5:0. Celý zápas odchytala brankárka Lucka Muková a zaznamenala svoj prvý “Shout-out” v živote v celoštátnej súťaži.

 

 

XIII. KOLO I. LIGA ŽIEN

1.FbK BCF B.Bystrica – 1. SC Malacky 5:4 (1:1,1:3,3:0)

V sobotu 7.1.2017 nastúpili dievčatá 1. Fbk BCF B. Bystrica proti Malackám, kde zaostávali výsledkovo do polovice zápasu. Malacky pri svojim 18 strelách na bránku boli veľmi efektívne, keď v 2.tretine už vyhrávali 1:4. Zápas bol v réžií domáceho družstva, ktoré nakoniec vyslalo na bránku súpera 35 striel a dokázalo zápas otočiť z 1:4 na 5:4. Víťazný gól strelila len 14 ročná hráčka Michaela Styková. Najlepšou hráčkou zápasu z Malaciek sa stala brankárka Martina Gašparová a z družstva 1.FbK BCF B.Bystrica Tea Mažaryová (ceny pre najlepšie hráčky odovzdal domáci tréner a prezident klubu Mgr.Zdenko Babík).

 

 

EXTRALIGA ŽIEN VIII. KOLO

1.FbK BCF B.Bystrica – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 1:3 (0:3,0:0,1:0)

Naše florbalistky 20.11.2016 odohrali ďalší nešťastný zápas, keď súpera prestrieľali 40:29, avšak slabá efektivita zakončenia stála dievčatá ďalšie dôležité body. Rozhodla hlavne prvá tretina, ktorú súper vyhral 0:3.

 

 

 EXTRALIGA ŽIEN IV. KOLO

16.10.2016, 1.FbK BCF B.Bystrica – FbK Tvrdošín 4:8 (2:1,1:4,1:3)

Vyjadrenie trénera Mgr. Zdenka Babíka: “Tvrdošín je veľmi kvalitný súper, ktorý začal šliapať ako hodinky po prvej tretine, ktorú sme vyhrali. Snažili sme sa s nimi držať krok, čo sa nám v niektorých fázach aj darilo. Tvrdošín však tvoril hru a zaslúžene vyhral.”

 

 

EXTRALIGA ŽIEN III. KOLO

15.10.2016, 1.FbK BCF B.Bystrica – MKŠS Kysucké N.M. 5:8 (1:2,3:1,1:5)

Vyjadrenie trénera Mgr. Zdenka Babíka: “Kysuca je pre nás veľmi známy súper nakoľko sa s ním stretávame aj v mládežníckych kategóriach. Zápas bol vyrovnaný, mali sme ho vo svojich rukách no vôbec sme nezvládli 3.tretinu, ktorá rozhodla. Pre nás to boli zbytočne stratené body o boj o play-off.”

 

 

I. KOLO STARŠIA PRÍPRAVKA

 Mladé talenty 1. Fbk BCF B. Bystrica ukázujú dobrú perspektívu do budúcnosti. Samozrejme, pri najmladších kategóriach ide viac o radosť z florbalu. Víťazstvo a výsledok  je pre deti len bonus.

1.FbK BCF B.Bystrica – FPS B.Bystrica 8:6

1.FbK BCF B.Bystrica – Meteníci Likavka 15:0