Fotogaléria

Ostrava Cup JUNIOR 2017

Florbalový klub Banská Bystrica, už pod novým názvom FBK BCF Dukla Banská Bystrica, reprezentoval naše mesto na medzinárodnom turnaji v Ostrave 3.6. – 4.6. 2017. Pre všetkých hráčov, trénerov, ale aj pre rodičov to bol veľký zážitok.

Mladšie žiačky mali náročný program. V skupine odohrali 4 zápasy v krátkom časovom slede. Nezvládli však rozhodujúci zápas s Ostravou (3:5) o postup do semifinále a tak nemali šancu už zabojovať o medaile.

Dorastenci išli hlavne zbierať skúsenosti a zmerať si sily s českými družstvami. Ich zostava bola oklieštená, čo ich stálo aj lepší výsledok.  Na poslednú chviľu ich káder doplnili naše dve staršie žiačky. Konečný výsledok zodpovedá aktuálnej výkonnosti a nepodarilo sa im postúpiť do 1/8 finále.

 

Výnimočné ukončenie sezóny 1. FbK Banská Bystrica 

Náš najúspešnejší florbalový klub v kraji v piatok /19.5. 2017/ zorganizoval vyhodnotenie sezóny 2016/2017 spojené s ocenovaním najlepších hráčov klubu. Oceňovanie sa uskutočnilo na ZŠ Moskovská,  kde sa začala aj história florbalu v Banskej Bystrici.

Predseda klubu:

Chcel som sezónu vyhodnotiť výnimočne a ako by to bolo ak by som sa nepoďakoval rodičom detí, ktorý nám nesmierne pomáhajú,sponzorom, podporovateľom, trénerkám či mojej rodine.

Pri tejto udalosti som vyhodnotil aj 3 najlepších hráčov/hráčky z každej mládežnickej kategórií:

Mladšia prípravka – Jakub Škarvada, Milan Kmeť, Daniel Juhasz

Staršia prípravka – Eliška Antalovová, Alex Šálka, Alexander Dobiáš

Mladší žiaci – Simon Karol, Samuel Pšitek, Martin Glončák

Mladšie žiačky – Nina Ridzoňová, Laura Víznerová, Tereza Klementisová

Staršie žiačky – Michaela Styková, Kristína Králiková, Tereza Antošíková

Dorastenci – Boris Motýľ, Adrian Dvorský, Martin Kubina

Dorastenky – Tea Mažaryová, Simona Ridzoňová, Sára Šimová

Juniorky – Alena Martinková, Veronika Ferenčíková, Katarína Kallová

Výnimočne poďakovanie dostali aj dve hráčky, ktoré náš klub opúštajú:

Alenka Martinková – odchod na VŠ do Česka

– 138 zápasov, 143gólov + 100asistencií

SPOLU 243 bodov

Brankárka Annamária Brlášová – “športový dôchodok”

– 90 zápasov, 6,18 gól/zápas

Aj napriek vyhodnoteniu, ešte nieje sezóna na konci a po titule VICE MAJSTERKY SR v mladších žiačkach nás čakajú M – SR v kategóriách staršia prípravka a juniorky. Vrcholom bude medzinárodný turnaj v Ostrave, kde sa náš klub zúčastní v kategóriách mladšie žiačky a dorastenci.

Súčasťou vyhodnotenia bolo aj predstavenie nového loga.

 

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiačok vo florbale

Florbalový klub 1.FbK BCF Banská Bystrica dostal prvý krát v histórií tu česť, aby zorganizoval záverečný turnaj Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórií mladších žiačok o pohár predsedu Slovenského florbalového zväzu. Turnaj sa uskutočnil v ŠH Badín, kde sa stretla Slovenská špička, ktorá si zmerala sily vo vzájomných zápasoch. V turnaji však nebol výsledok pre družstvá tak dôležitý, ako skvelá atmosféra, výborné zápasy, predvedené výkony a emócie, ktoré odovzdali dievčatá do 13 rokov na ihrisku.

Domáci florbalový klub 1. Fbk BCF Banská Bystrica sa teší z titulu Vicemajstriek Slovenska pre rok 2017, ale aj z predvedenej hry dievčat na ihrisku.

 

XVI. KOLO I. LIGA ŽIEN

1.FbK BCF B. Bystrica – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

1.FbK BCF B. Bystrica – FbO Florpedo Bratislava 3:6 (2:2, 2:0, 1:1)

Florbalistky rezervy zakončili sezónu v 1. lige žien dvoma víťazstvami nad Bratislavskými družstvami. Dievčatá si víťazstvá zaslúžene na domácej pôde vybojovali a tak si upevnili celkové 6. miesto v celoštátnej súťaži žien v I. lige. Výbornú streleckú formu ukázali dve hráčky a to iba 15 ročná Miška Styková a študentka 1. ročníka Športového gymnázia v Banskej Bystrici Sára Šimová.

 

XX. KOLO EXTRALIGA ŽIEN

1.FbK BCF B. Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 3:6 (0:1, 1:1, 2:4)
Dievčatá predviedli podľa trénera Zdenka Babíka veľmi dobrý výkon, keď bojovali o každý centimeter ihriska. Tešil ho fakt, že dokázali zaútočiť a darilo sa im aj v obrane napriek prehre. Takéto zápasy zverenkyne trénera Babíka potrebujú čo najčastejšie, aby sa bojovnosť časom odzrkadlila aj na výsledku stretnutia. Momentálne čaká hráčky 1. FbK BCF B. Bystrica baráž o udržanie sa v Extralige, kde budú chcieť uspieť.

 

 

XV. KOLO EXTRALIGA ŽIEN

1.Fbk BCF B. Bystrica – NTS FK Nemšová 5:19 (1:5, 1:5, 3:9)

Trénerovi Zdenkovi Babíkovi sa ťažko hodnotí taký náročný zápas, nakoľko malo družstvo žien neuveriteľnú maródku hráčok zavinenú chorobami a zraneniami.  Proti Nemšovej jeho družstvo hralo  len so 7 hráčkami. S družstvom zo špice tabuľky sa hralo ťažko, no tréner Babík musel jeho zverenkyne pochváliť za ich bojovnosť aj napriek vyššej prehre. 

 
 
 
 

XIV. KOLO I. LIGA ŽIEN
 

1.FbK BCF B.Bystrica – FbO Žochár Topoľčany 5:0 (2:0,2:0,1:0)
 

V druhom víkendovom zápase 8.1. nastúpili florbalistky Fbk BCF B. Bystrica proti Topoľčanom, ktoré boli druhé v tabuľke 1.ligy. Od začiatku banskobystrické dievčatá tvorili hru a nepustili súpera takmer k ničomu. Prvý gól do siete Topolčian padol v 37. sekunde po strele Barbory Uramovej. Postupne banskobystrické florbalistky svoj náskok zvyšovali a v pohode zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 5:0. Celý zápas odchytala brankárka Lucka Muková a zaznamenala svoj prvý “Shout-out” v živote v celoštátnej súťaži.

 

 

XIII. KOLO I. LIGA ŽIEN

1.FbK BCF B.Bystrica – 1. SC Malacky 5:4 (1:1,1:3,3:0)

V sobotu 7.1.2017 nastúpili dievčatá 1. Fbk BCF B. Bystrica proti Malackám, kde zaostávali výsledkovo do polovice zápasu. Malacky pri svojim 18 strelách na bránku boli veľmi efektívne, keď v 2.tretine už vyhrávali 1:4. Zápas bol v réžií domáceho družstva, ktoré nakoniec vyslalo na bránku súpera 35 striel a dokázalo zápas otočiť z 1:4 na 5:4. Víťazný gól strelila len 14 ročná hráčka Michaela Styková. Najlepšou hráčkou zápasu z Malaciek sa stala brankárka Martina Gašparová a z družstva 1.FbK BCF B.Bystrica Tea Mažaryová (ceny pre najlepšie hráčky odovzdal domáci tréner a prezident klubu Mgr.Zdenko Babík).

 

 

EXTRALIGA ŽIEN VIII. KOLO

1.FbK BCF B.Bystrica – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 1:3 (0:3,0:0,1:0)

Naše florbalistky 20.11.2016 odohrali ďalší nešťastný zápas, keď súpera prestrieľali 40:29, avšak slabá efektivita zakončenia stála dievčatá ďalšie dôležité body. Rozhodla hlavne prvá tretina, ktorú súper vyhral 0:3.

 

 

 EXTRALIGA ŽIEN IV. KOLO

16.10.2016, 1.FbK BCF B.Bystrica – FbK Tvrdošín 4:8 (2:1,1:4,1:3)

Vyjadrenie trénera Mgr. Zdenka Babíka: “Tvrdošín je veľmi kvalitný súper, ktorý začal šliapať ako hodinky po prvej tretine, ktorú sme vyhrali. Snažili sme sa s nimi držať krok, čo sa nám v niektorých fázach aj darilo. Tvrdošín však tvoril hru a zaslúžene vyhral.”

 

 

EXTRALIGA ŽIEN III. KOLO

15.10.2016, 1.FbK BCF B.Bystrica – MKŠS Kysucké N.M. 5:8 (1:2,3:1,1:5)

Vyjadrenie trénera Mgr. Zdenka Babíka: “Kysuca je pre nás veľmi známy súper nakoľko sa s ním stretávame aj v mládežníckych kategóriach. Zápas bol vyrovnaný, mali sme ho vo svojich rukách no vôbec sme nezvládli 3.tretinu, ktorá rozhodla. Pre nás to boli zbytočne stratené body o boj o play-off.”

 

 

I. KOLO STARŠIA PRÍPRAVKA

 Mladé talenty 1. Fbk BCF B. Bystrica ukázujú dobrú perspektívu do budúcnosti. Samozrejme, pri najmladších kategóriach ide viac o radosť z florbalu. Víťazstvo a výsledok  je pre deti len bonus.

1.FbK BCF B.Bystrica – FPS B.Bystrica 8:6

1.FbK BCF B.Bystrica – Meteníci Likavka 15:0