Nadácia Eriky Karovej

„Pomáhať je radosť“

Záleží nám na tých, ktorí potrebujú pomoc. Naším krédom je kráčať po svete s otvorenými očami, tešiť sa z úspechov iných a nenechať nešťastie druhých bez povšimnutia. Dôležité pre nás je vedieť, že to, čo robíme, má zmysel.

Našim cieľom je prejav vôle podporovať vykonávanie verejnoprospešných aktivít v súlade s cieľom nadácie. Účelom nadácie je podpora vzdelávania, výchovy a rozvoja telesnej kultúry talentovanej mládeže a projektov, ktoré majú celospoločenský význam, podpora poskytovania sociálnej pomoci a humanitnej starostlivosti v prípade živelných pohrôm, nevládnym, resp. zdravotne postihnutým občanom, tvorba a ochrana životného prostredia, tvorba a ochrana duchovných a kultúrnych hodnôt, podpora rozvoja a zamestnanosti, ako aj ochrana ľudských práv a základných slobôd.

 

„Ďakujeme, že pomáhate tým, ktorí to potrebujú“

Ľubovoľným príspevkom môžete prispieť na číslo účtu : SK41 0900 0000 0051 6264 0644

Do poznámky prosíme uviesť meno obdarovaného.

 

 

Zdenka Pauliaková

Volám sa Zdenka a mám 45 rokov, ochorenie Sclerosis multiplex.

Môj príbeh sa začal už počas štúdia na strednej škole. Mala som 16 rokov, keď mi stanovili diagnózu Sclerosis multiplex. Pred 16 rokmi sa môj zdravotný stav zhoršil natoľko, že som ostala pripútaná na invalidný vozík. V tej chvíli som si myslela, že sa mi zrútil svet. Každý deň bol pre mňa boj. Nechcela som to nechať tak a rozhodla som sa bojovať ďalej. Uvedomila som si, že musím robiť všetko preto, aby sa môj zdravotný stav zlepšoval. Po dvojmesačnom pobyte v kúpeľoch Kováčová som sa bola schopná postaviť na nohy, čo bol pre mňa veľký zázrak. Na kúpeľnú liečbu mám nárok každý rok, ale nakoľko si musím asistenta, ktorého nevyhnutne potrebujem hradiť zo svojho invalidného dôchodku, je pre mňa možná kúpeľná liečba len keď mi to umožnia moje finančné možnosti. Preto budem veľmi vďačná za Vašu pomoc.

Viktória Vigašová

Viktorka sa narodila v 34. týždni. Bojovala o život, lekári ju museli kriesiť. Neskôr ju prepustili, ako zdravé dieťa bez diagnózy. Prvé príznaky choroby sa u nej objavili, keď už mala takmer rok. Ovplyvnila jej očká a istý čas mala problém so srdiečkom. Najväčším víťazstvom bol fakt, že sa podarilo eliminovať časté epileptické záchvaty. Našťastie sa ich celkom zbavila. V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO- detskú mozgovú obrnu. Aj keď neurologička neustále opakuje „pripravte sa do budúcna na vozík „, tak sa nezdávame a stále hľadáme nové možnosti, ako Viktorku postaviť na nôžky. Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Najviac sa s Viktorkou tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Veríme, že Viktorke cvičenie v  ADELI obleku napomôže podpore vnímania a upovedomovania pohybu, cielene zosilní dostredivé impulzy zo svalovo – kĺbových aparátov, posilní svalové skupiny a znásobí účinnosť liečby.

Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc pre Viktorku na rehabilitačné cvičenie v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Vďaka Vašej pomoci sa zlepší jej zdravotný stav a splní sa jej veľký sen urobiť svoje prvé krôčiky.

„Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž „

Pre Tobiasa sa nám spoločne podarilo vyzbierať 1 041 €.

Ďakujem všetkým čo podporili toto skvelé podujatie.